Para bierze swojego adoptowanego szczeniaka w ciężarówce z nimi podczas przeprowadzki –

Para bierze swojego adoptowanego szczeniaka w ciężarówce z nimi podczas przeprowadzki –

Ana Paula y Fabian szykowali się do nowego życia w okolicy Przedmieścia Encarnación (Paragwaj). Jednym z jego planów było przeniesienie wszystkich swoich rzeczy i wspomnień z kochającego życia razem. Obejmowało to również zabranie ze sobą jego psa Kiro.

Widziano więc, jak niosą ukochanego pupila na własnych rękach. Gest został zarejestrowany przez użytkowniczkę Facebooka Lorenę Bado, która zamieściła zdjęcie w mediach społecznościowych i szybko stało się ono wirusowe. Zdjęcia miały reperkusje dla Paragwajskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Ta para z Paragwaju otrzymała tak wiele pochwał za przeniesienie wszystkich swoich rzeczy do nowego domu, z ich małym psem włączonym w podróż. Dla tych młodych ludzi było to nienegocjowalne, aby pozostawić psa za wszelkimi okolicznościami.

“Chcieliśmy podkreślić fakt, że ta para była w stanie spełnić swoje zwierzę” powiedział przedstawiciel Paragwajskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, Marife Schuldhaus. Dla wolontariusza jest to bardzo niefortunne, że zwierzę zostaje pozostawione tylko dlatego, że zmieniają się okoliczności.

Schuldhaus rozumie, że dynamika nowoczesnego społeczeństwa pozostawia życie zwierząt domowych za sobą. Z tego powodu chce, aby gesty takie jak ten Any Pauli i Fabiana, nie pozostały niezauważone i były powtarzane coraz częściej każdego dnia.

“Naszą codziennością jest słyszeć, że ludzie się przeprowadzają i (pozostawiają swoje psy) swojemu losowi. Dlatego chcieliśmy podkreślić fakt, że ta para była w stanie zachować swoje zwierzę”, wspomniał przedstawiciel organizacji.

Para otrzymała od organizacji karmę dla Kiro. Właściciele wspomnianego kła bardzo ucieszyli się z prezentu, który gwarantuje wyżywienie psa na kilka tygodni. “Wybrali zrównoważoną karmę, powiedzieli mi, że będzie dla nich bardzo dobra”, powiedziała Marife. Pozostawienie ich na pastwę losu nigdy nie powinno być rozwiązaniem.