Pan buduje wózek dla swojego niepełnosprawnego psa i codziennie wychodzą na spacer –

Pan buduje wózek dla swojego niepełnosprawnego psa i codziennie wychodzą na spacer –

Kobieta o imieniu Sabrina uważnie obserwowała, jak starszy mężczyzna niósł swojego psa na wózku. Ponieważ natychmiast przykuło to jej uwagę, zaczęła zapisywać to, co stanie się wzruszającą historią wiernej przyjaźni.

Człowiek o nazwisku Pochodzący z Włoch Tonino Vitale i jego pies Dilan, którego dolne kończyny są unieruchomione w wyniku problemów zdrowotnych, są przykładem bezwarunkowej przyjaźni. Od dnia, w którym ten pies nie mógł już chodzić, mężczyzna postanowił nadal wyprowadzać go na kilka spacerów w ciągu dnia.

Miasto Vibo Valentia jest świadkiem tego, jak Tonino, każdego dnia, przenosił Dilana do wózka i zaczynał go pchać. Widać było, że pies nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, a jego pan nie uważał tego za pretekst do pozostawienia go w domu.

Sabrina widziała w tym szansę na podniesienie świadomości, wobec faktu, że są tacy, którzy uważają, że zwierzę z kondycją Dilana jest uciążliwenic nie może być dalsze od prawdy! A historia uwieczniona w tym krótkim filmiku wyraźnie to potwierdza.

“Byłam tak poruszona, że postanowiłam zamieścić ją na Facebooku” – relacjonowała Sabrina. I nie trzeba było długo czekać, aby stało się to wirusowe, wideo Sabriny z mężczyzną i psem miało setki wyświetleń i zostało opisane jako najpiękniejszy gest na świecie “który porusza Włochy”.

W opisie wideo czytamy: “Ten film zawiera jedno słowo: ‘człowieczeństwo'”. Oprócz tego, że Dilan nie może chodzić, ma też inne upośledzenia, takie jak osłabienie układu oddechowego i ogólne upośledzenie, jednak Tonino dba o to, by jego życie było jak najbardziej znośne.

Codzienne spacery odbywają się rano i po południu. Celem Tonino jest, aby Dylan miał jakość życia do końca swojego życia. Zapewnia: “To co robię dla niego jest normalne, to nic wyjątkowego, to po prostu z miłości”.

Powiedział też znanemu portalowi medialnemu: “Z Dylanem to była miłość od pierwszego wejrzenia, od momentu jego narodzin. Dla nas normalnym gestem jest miłość do Dylana, ale cieszymy się, że możemy opowiedzieć jego historię. To sposób na uświadomienie ludziom, jak ważny jest szacunek dla zwierząt”.