Ostrich pociesza małe słoniątka, które straciły swoje matki –

Ostrich pociesza małe słoniątka, które straciły swoje matki –

Ośrodek ratowania i sierocińca dla zwierząt Sheldrick Wildlife Trust przywiózł do swoich obiektów niemowlę słonia po tym, jak zostało ono opuszczone przez swoje stado. Najwyraźniej ten mały ssak omyłkowo zszedł do dziury, a inne słonie tego nie zauważyły.

Zamiarem konserwatorów było zaopiekowanie się małym pachydermem, a następnie zwrócenie go na wolność. W tym czasie struś zaprzyjaźnił się ze słoniem do tego stopnia, że dzielił z nim większość swojego czasu.

Sheldrick Wildlife Trust

Jotto to imię ukute dla małego słonika, który został uratowany. Na tej samej wycieczce ratunkowej uratowano również dwa strusie, z których jeden został nazwany Pea, a drugie wybrane imię to Pod.

Sheldrick Wildlife Trust

Z tych dwóch ptaków, Pea natychmiast związał się z Jotto do punktu wędrówki po sanktuarium, jakby był słoniem. Z kolei Pod po wyzdrowieniu został włączony do swojego naturalnego środowiska.

Sheldrick Wildlife Trust

Na mediach społecznościowych Sheldrick Wildlife Trust posty o tym spotkaniu dwóch gatunków szły wirusowo przez kilka tygodni w Kenii.

Sheldrick Wildlife Trust

“Można śmiało powiedzieć, że struś Pea zdecydowanie myśli, że jest częścią stada słoni i mały Jotto jest bardziej niż szczęśliwy, aby cieszyć się przytulaniem z jego pierzastym przyjacielem. Cudownie czułe chwile w żłobku w Nairobi, gdzie te dwie sieroty i wiele, wiele innych mają szansę na wyleczenie, a gdy będą gotowe, na powrót na wolność.” napisali ratownicy na swoich mediach społecznościowych.

Sheldrick Wildlife Trust

Chociaż ich gatunki mogą być odległe od siebie, strusie Pea i Pod lubią bawić się w ‘matkę kurę’ z małymi słoniami.” to był komentarz, który wywołał największe rozbawienie na platformach cyfrowych.

Sheldrick Wildlife Trust