Osierocony źrebak adoptowany przez mamę konia, która straciła swoje dziecko

Osierocony źrebak adoptowany przez mamę konia, która straciła swoje dziecko

Smutek konia z powodu jego martwo urodzonego źrebaka został wkrótce zastąpiony radością, gdy osierocony źrebak wkroczył w jej życie.

W Holandii mieszka koń fryzyjski o imieniu Queen Uniek. Spodziewała się swojego pierwszego dziecka, ale kiedy zaczęła rodzić, zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak.

Nagle stała się niespokojna.

Koń przechadzał się po swojej stodole i rozchylił wargi, wyraźnie pokazując oznaki niepokoju.

Yvonne, jej właścicielka, została u jej boku i uspokajała ją drapaniem i słodkimi rozmowami.

Około godziny później Uniek w końcu urodziła swoje dziecko, ale weterynarze, którzy pomagali przy porodzie, odkryli, że źrebak nie oddycha. Chociaż dołożyli wszelkich starań, aby go reanimować, szybko stało się jasne, że niemowlę nie przeżyje.

Źrebak Uniek niestety nie przeżył.

Biedna mama nadal lizała pozbawionego życia źrebaka, być może w próbie ożywienia go, ale jej wysiłki były nieskuteczne.

Ostatecznie, źrebak został usunięty ze stajni, ale Yvonne pozostał, aby pocieszyć zrozpaczoną matkę.

Koń, który stracił swoje źrebię, był zdruzgotany i nadal krążył po okolicy w poszukiwaniu go. Zwierzę najwyraźniej bardzo cierpiało, zarówno z powodu cierpienia fizycznego, jak i psychicznego.

Przez kilka dni nie wiodło jej się najlepiej.

Wtedy kumpel Yvonne skontaktował się z nią, by poinformować ją, że opiekują się osieroconym źrebakiem o imieniu Rising Star.

Nie byli jednak pewni, czy Uniek zgodzi się zaopiekować źrebakiem innego konia.

Wsadzili Rising Star do pojazdu i zawieźli go na farmę, ponieważ nie mogli zrobić nic innego, jak tylko spróbować.

Chwila wielkich nadziei

Wszyscy mieli nadzieję, że koń przygarnie źrebaka i uczyni go swoim własnym. W końcu oboje stracili swoje rodziny i potrzebowali siebie nawzajem.

Kiedy źrebak został po raz pierwszy przedstawiony Uniek przez pracowników, od razu się zakochali. Koń dał przybyszowi kochający węch, a Rising Star odwzajemnił się tym samym.

Yvonne mogła zobaczyć, że starszy koń jest zachwycony, że zajmie się Rising Star jak swoją własną, kiedy wykonała mały taniec i polizała źrebaka.

To była miłość od pierwszego wejrzenia.

“To był bardzo wyjątkowy moment. Nigdy nie sądziłam, że to się stanie. Od razu wiedzieliśmy, że Uniek zaakceptowała Rising Star” – wspominała Yvonne.

Następnego dnia, kiedy Yvonne poszła zobaczyć ich stajnię, zobaczyła, że Uniek stała się dość zaborcza wobec Rising Star.

Od tamtej pory obie są nierozłączne.

Uniek pokazuje swój macierzyński pęd do ochrony młodych, podążając za Rising Star, gdziekolwiek on pójdzie. Rising Star jest zawsze najszczęśliwszym koniem, gdy Yvonne zabiera oba konie w teren.

Jak każde młode zwierzę, źrebak bawi się i biega. Uniek przez cały czas uważnie obserwuje dziecko. Powstrzymuje go, by nie odszedł za daleko.

Uniek kocha Rising Star jak swoją własną. Chociaż oboje pochodzą z niefortunnych okoliczności, to jednak skończyli w jednej, która jest absolutnie piękna.

Zobacz, jak Uniek i Rising Star ratują się nawzajem w poniższym filmie!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.