Osierocony nowo narodzony źrebak leży samotnie na ziemi dzień po dniu, aż pies przychodzi z pomocą

Osierocony nowo narodzony źrebak leży samotnie na ziemi dzień po dniu, aż pies przychodzi z pomocą

Psy są naszymi maleńkimi pomocnikami, a przede wszystkim najlepszymi przyjaciółmi od kiedy je mamy. Nie jesteśmy w stanie zliczyć, ile razy pomogły nam na dobre i na złe.

Unsplash/Xiuhao Lin

Źródło:
Unsplash/Xiuhao Lin

Jednak nie tylko nam potrafią pomagać, bo zdarzają się też sytuacje, kiedy użyczają swoich łap zwierzęciu w potrzebie.

Pies ratownik mieszkający z końmi na farmie.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Zip, australijski pies do bydła, mieszka na farmie, która hoduje konie. Wydaje się jednak, że ten 5-letni pies ratowniczy nie przejmuje się zbytnio swoim końskim rodzeństwem. Karla Swindle, mama Zipa, powiedziała Dodo, że Zip tylko zerknie na źrebaki zza drzwi i nic więcej. Nawet po latach przebywania ze źrebakami, Zip nadal nie wykazywał nimi zainteresowania, aż do pewnej fatalnej nocy.

Ten 9-dniowy źrebak wcześnie został sierotą.

Swindle odkryła, że jeden ze źrebaków nie ma mamy. Był to nowo narodzony źrebak o imieniu Tye, który został porzucony przez matkę po zaledwie 9 dniach od narodzin Tye. Niestety stało się tak, ponieważ klacz zachorowała po porodzie i nawet pomimo zapewnienia jej leczenia, nie wystarczyło to, aby wyleczyć matkę Tye.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Normalnie nowo narodzone źrebaki muszą pozostać z matką przez więcej lub mniej niż sześć miesięcy. Jeśli dojdzie do takiego przypadku, będzie o wiele trudniej wychować źrebaka, zwłaszcza gdy są pewne rzeczy, które tylko klacz może zapewnić. Jednak Swindle wciąż ma nadzieję, że Tye i jej matka przeżyją i dlatego została przy nich w stajni. Zip jak zawsze podążał za swoją mamą.

Ten mały piesek wie, jak samotny jest ten źrebak

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Tej pamiętnej marcowej nocy Zip wyczuł, że Tye potrzebuje jego pomocy. Co zaskakujące, mimo że od dawna nie interesował się źrebakami, Zip był w stanie zareagować na uczucia tego osieroconego źrebaka.

“Spędziłem noc w stodole, opiekując się mamą konia, mając nadzieję, że uda mi się ją przeciągnąć”, powiedział Swindle The Dodo. “Zip został ze mną w alejce stodoły przez całą noc – źrebak leżał w alejce, a on po prostu leżał tam obok źrebaka.”

Matka Tye’a niestety zmarła następnego dnia.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Matka Tye’a była już nie do uratowania, a Swindle zrobiła wszystko, co mogła, by spróbować ją uratować. Nawet po odejściu matki Tye nie była sama w stodole. Zip był zawsze tam, aby towarzyszyć źrebakowi i pocieszać ją, gdy tylko jest to potrzebne. Tye była z tego powodu bardzo zadowolona, jakby już wiedziała, że Zip jest tam, by jej pomóc.

Ta szczególna interakcja trwała przez sześć tygodni, aż Tye wyrosła na zdrowego konia.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Tye miała szczęście, że Zip był przy niej cały czas. Przez sześć tygodni Zip zawsze był tam, aby powitać osieroconego konia, nawet pokonując jej właściciela do stajni. Zip zawsze był obok Tye, a czasem kładł głowę na Tye, gdy tylko ta się położyła. To było takie słodkie i można było pomyśleć o Zipie jako przybranym tacie Tye.

Dumny tata nadal opiekuje się Tye.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Po kilku miesiącach Tye urósł już na tyle duży i czasami trochę zbyt figlarny dla Zipa.

Swoje dni spędza głównie na pastwisku ze starszą siostrą, która uczy ją podstaw bycia koniem. Zip wie, że jego misja jest zakończona i po prostu opiekuje się niezależnym Tye, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Jednak to nie znaczy, że ich związek jest teraz mniej wyjątkowy. Tye z pewnością zawsze będzie w sercu Zipa, bez względu na wszystko.

Zobacz słodkie wideo poniżej!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.