Osierocone zebra i nosorożec pocieszają się nawzajem i stają się najlepszymi przyjaciółmi –

Osierocone zebra i nosorożec pocieszają się nawzajem i stają się najlepszymi przyjaciółmi –

W okolicach sanktuarium Care For Wild Rhino znaleziono dwa gatunki, które być może nigdy nie spotkałyby się ze sobą na wolności. Były to osierocony nosorożec o imieniu Daisy, który był w bardzo złym stanie oraz kochająca zebra.

Daisy była samotna w Parku Narodowym Krugera i w bardzo niefortunnym stanie fizycznym. Lekarze weterynarii natychmiast zasugerowali zabranie jej do schroniska, gdzie mogłaby być pod lepszą opieką. Po dotarciu na miejsce została umieszczona na oddziale intensywnej opieki medycznej i otrzymała całodobowe karmienie oraz inne niezbędne leczenies.

Opieka nad Sanktuarium Dzikich Nosorożców

Osobno od powyższej historii była sytuacja Modjadjzebry, która została uratowana po tym, jak znaleziono ją unieruchomioną w rezerwacie przyrody, gdzie ledwo oddychała po znoszeniu ulewnych deszczy.

Opieka nad Sanktuarium Dzikich Nosorożców
Care for Wild Rhino Sanctuary

Ale ponieważ zbiegły się w weterynarii zwierząt, zarówno zebra, jak i mały nosorożec uzupełniają się w opiece. Modjadji i Daisy zawiązały piękną przyjaźń i stały się wzajemnie wybraną rodziną.

Opieka nad Sanktuarium Dzikich Nosorożców

“Uważano, że Modjadji ma zaledwie tydzień życia” louwhen Bowker, członek sanktuarium, powiedział mediom internetowym The Dodo. W miarę wychodzenia z problemów fizycznych stawali się bardziej konsekwentni, ale jednocześnie zależni od siebie.

Opieka nad Sanktuarium Dzikich Nosorożców

“Nosorożce to bardzo społeczne zwierzęta i wymagają towarzystwa. Modjadji jest fantastycznym towarzyszem dla Daisy i bardzo czule się do niej odnosi.”dodał Louwhen. Widzieć, jak jeden troszczy się o drugiego, jest bardzo satysfakcjonujące i zachęcające.

Modjadji i Daisy stały się jak siostry i gdziekolwiek jedna jest, druga będzie u jej boku. Spędzają razem noc, przytulając się czule, ograniczając do minimum ingerencję człowieka, co jest bardzo dobre dla zwierząt w ogóle. Jak mówi Louwhen: “To z kolei pomaga uniknąć zbyt dużego kontaktu człowieka z Daisy”.

Dwie nowe przyjaciółki mogą swobodnie biegać po sanktuarium i spotykać się z innymi nosorożcami i zebrami. Na razie jednak będą musieli nadal dochodzić do siebie po problemach pozostawionych przez ich trudny start w życiu.