Orzeł bierze dziecko jastrzębia na obiad i kończy się oszczędzając go i wychowując go jako własny –

Orzeł bierze dziecko jastrzębia na obiad i kończy się oszczędzając go i wychowując go jako własny –

Pam MacCartney jest wolontariuszką Wildlife, która oglądała transmisję na żywo z GROWLS. Jest to organizacja non-profit, która ratuje i zachowuje dzikie zwierzęta na wyspie Gabriola w Kanadzie. Podczas seansu zaobserwowano osobliwe zachowanie.

Polegało ono na tym, że orzeł łysy zabierał z gniazda małego jastrzębia. Należało się spodziewać, że większy orzeł uczyni z małego jastrzębia swój obiad. Jednak z nieznanego powodu matka wypuściła małego tylko obok swoich młodych.

Początkowo rodzina miała dwa orliki, ale najmłodszy orlik stracił życie niedługo po urodzeniu. Wnioskuje się więc, że ptak ten pomylił swoją ofiarę ze swoim dzieckiem, które już odeszło z tego świata. Osobliwe zdarzenie miało miejsce około 53 kilometrów na zachód od Vancouver, British Columbia.

Sharron Palmer-Hunt

“Zazwyczaj, gdy oglądam, jak David Attenborough i jego pokazy, mogę zamknąć oczy lub szybko przewinąć do przodu lub cokolwiek, ale to było na żywo w tym czasie i byłem jak ‘o mój Boże, o mój Boże, o mój Boże'” wspomniał mediom ekolog CBC gdy zobaczył wyjątkową adopcję.

Sharron Palmer-Hunt

“Po prostu go upuścił, wiesz, i ożył. Y [el] orlik był jak, ‘Co, mamo, co to jest, dlaczego to się rusza?”uśmiechnęła się Pam. Warto zauważyć, że dla ornitologa Davida Birda, profesora emeritus biologii dzikiej przyrody na McGill University w Montrealu, to zdarzenie nie jest pierwszym, które miało miejsce.

Sharron Palmer-Hunt

“Ten ptak prawdopodobnie pochodził z gniazda jastrzębia czerwonego, na którym żerowały dorosłe orły łyse. Wtedy mały jastrząb natychmiast podskakuje i zaczyna błagać o jedzenie. To właśnie uratowało mu życie. Nigdy nie sądziłem, że zobaczę to w swoim życiu. To dość rzadka rzecz do zobaczenia wspominał specjalista od dzikiej przyrody.

Sharron Palmer-Hunt

Malala i Junior żyją w najlepsze na szczycie Orlego Gniazda. Nieważne, że nie są biologicznym rodzeństwem, teraz na pewno się kochają. Spójrzcie na ostatnie siedem dni w gnieździe. Jeśli mnie pytasz… Sokoły to fajne ptaki”gROWLS zamieścił na swoim koncie na Facebooku.

Sharron Palmer-Hunt

Początkowo oba pisklęta trzymały się na dystans, a matka orlica nie wydawała się zwracać większej uwagi na małego jastrzębia, ale tuż po zapadnięciu nocy, ptaki zdawały się tworzyć rodzinę.

Sharron Palmer-Hunt

“To dla mnie niesamowite i uważam, że są jak szczęśliwa rodzina. Wszyscy dobrze się dogadują [y] czasami dają sobie nawzajem małe, wiesz, orle pocałunki czy cokolwiek(…). To jest podobne do nas. Nie jesteśmy wszyscy konwencjonalni i nie jesteśmy dokładnie tacy, jak wszyscy myślą, że powinniśmy być, albo jesteśmy inni, i jesteśmy piękni, i to jest piękne.” podsumowała Pam, która monitoruje tę rodzinę piskląt jako część swojego życia.