Ogiery fryzyjskie spotykają się po raz pierwszy

Ogiery fryzyjskie spotykają się po raz pierwszy

Konie to majestatyczne stworzenia, ale jedną z najbardziej czarujących ras koni musi być ogier fryzyjski. Te piękne konie mają czarne jak smoła płaszcze, które błyszczą w słońcu. Kiedy galopują przez pole, wygląda to jak scena z bajki.

Jest tylko jedna rzecz lepsza niż jeden koń fryzyjski: dwa konie fryzyjskie! A ten filmik pokazuje, dlaczego to prawda.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Koń fryzyjski pochodzi z Fryzji w Holandii, a w średniowieczu koń ten był wystarczająco silny, by unieść rycerza w lśniącej zbroi.

W tym czasie koń ten był bardzo poszukiwany jako koń wojenny w całej Europie.

Gracja i sprawność pokazują, że ten koń jest nie tylko pięknem, ale także doskonałym koniem do jazdy i stał się względnym nowicjuszem w świecie ujeżdżenia. Dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest ujeżdżenie, dojdziemy do tego.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Fryzy stoją na około 15.3 ręce i jest znany ze swojego jet black coat, ale nie zawsze tak jest. Wiele fryzów ma kasztanowe, a czasami są nosicielami genu czerwonego.

Fryzy pełnej krwi nigdy nie będą miały żadnych białych oznaczeń. Aby zostać uznanym za pełnokrwistego Fryza, konie muszą przejść przez rygorystyczny proces zatwierdzania.

https://pixabay.com/photos/horse-friesian-horse-gallop-5673382/
alkemade from Pixabay

Źródło:
alkemade from Pixabay

Innym oszałamiającym atrybutem są pierzaste, jedwabiste włosy na ich dolnych nogach. Celowo pozostawione bez strzyżenia, te zimowe buty dodają koniowi gracji, gdy paraduje po polu.

Majestatyczne i krzykliwe, te konie są naturszczykami dla srebrnego ekranu.

https://pixabay.com/photos/neuschwanstein-castle-germany-2602208/
Helmut H. Kroiss z Pixabay

Źródło:
Helmut H. Kroiss z Pixabay

Sposób, w jaki te konie wyglądają i pląsają, jest jak coś z bajki.

Można sobie wyobrazić, że ten koń jest dumą księcia szukającego swojej księżniczki. Wędrując po okolicy na swoim wiernym rumaku, i walcząc z wszelkiego rodzaju złem po drodze.

Lub ze względu na błyszczącą jet czarną sierść, ten koń może być koniem bojowym potężnego rycerza rogacza wyruszającego na zemstę. Jestem pewien, że wszyscy, którzy wejdą mu w drogę, będą stać z podziwem i nie będą wchodzić mu w drogę.

https://pixabay.com/photos/knight-warrior-horse-soldier-war-2565957/
Devanath z Pixabay

Źródło:
Devanath z Pixabay

Fryzy są całkowicie filmowe. Z czarną jak smoła sierścią i jedwabiście błyszczącą grzywą, konie te wydają się być stworzone do filmów i telewizji.

Błyszcząca sierść odbiera światła filmowe i po prostu błyszczą na ekranie. Czasami świecą tak mocno, że kradną show swoim słynnym partnerom ze sceny z gwiazdami filmowymi.

Według mistrzyni koni Camilli Naprous, która była odpowiedzialna za wszystkie konie w serialu HBO Gra o Tron, konie zostały wyszkolone, by przechodzić przez dwustopowe “kanały” po tym, jak ich jeźdźcy odpadną.

To wyszkoliło konie, by uniknąć uderzenia w aktorów i operatorów kamer w scenach bitewnych, które wbijają się w ziemię.

https://pixabay.com/photos/horse-horses-foal-foals-animals-4207117/
alkemade from Pixabay

Źródło:
alkemade from Pixabay

Dwa konie w tym filmie są puszczone luzem na polu, aby spotkać się po raz pierwszy. Dwa dzikie ogiery tańczą i pląsają wokół siebie i obwąchują się nawzajem.

Gołym okiem widać, że te dwa konie wyglądają dokładnie tak samo. Są momenty, w których wygląda to tak, jakby patrzyli w lustro na swoje własne odbicie. To oszałamiający widok.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Teraz porozmawiajmy o ujeżdżaniu. Jest to poważny sport jeździecki, który jest bardziej sztuką tworzoną między koniem a jeźdźcem. W konkurencji koń i jeździec wykonują serię z góry ustalonych ruchów z pamięci.

Być może widziałeś ujeżdżenie podczas oglądania Olimpiady. Prawdziwi mistrzowie tego sportu wykonują rutynę tak, jakby byli jedną jednostką. To naprawdę coś, co trzeba zobaczyć.

Te dwie piękności są prawdopodobnie na drodze do zostania gwiazdami filmowymi lub sportowcami na poziomie olimpijskim. Ale nawet jeśli nie uda im się osiągnąć tych niewiarygodnych wyżyn, możemy cieszyć się oglądając je w terenie.

To naprawdę piękny widok. Każdy fan koni się z tym zgodzi.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Fani Gry o Tron i bajek pokochają ten film. Te konie są tak majestatyczne i wspaniale jest widzieć, jak dobrze się dogadują i jak na siebie oddziałują.

Zobacz film dla siebie poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.