Nurkowie wskakują do wody, by pomóc wielorybowi, który nie mógł otworzyć ust -..

Nurkowie wskakują do wody, by pomóc wielorybowi, który nie mógł otworzyć ust -..

Nie wiadomo na pewno, jak duże zwierzę znalazło się w takiej sytuacji, ale przypuszcza się, że stało się to z powodu pozostawienia przez niektórych rybaków sieci dryfowanie. Mówi się o tym obserwując, jak wieloryb został opleciony siecią rybacką. Morski ssak sporych rozmiarów wyglądał na bardzo niespokojnego.

Łódź zauważyła wieloryba, który był w poważnych tarapatach i natychmiast zaalarmowała centrum ratownictwa morskiego Aquarium w Palma de Mallorca, które nie zawahało się podjąć działań. Działania te zostały należycie udokumentowane przez dzielnych ekspertów morskich, mimo że stawką było życie.

Peter Sub

Wiedziała, że jesteśmy tam, aby jej pomóc”powiedział jeden z ratowników, który twierdził nawet, że morski olbrzym wykonał gest podziękowania, zanim odszedł od nich. Miłośnicy przyrody uznają, że wieloryby są bardzo inteligentne.

Peter Sub

Gigi Torras był w grupie nurek, który wyjaśnił nieco sytuację, której doświadczyli. Wieloryb nie mógł otworzyć ust. Morskie centrum ratunkowe Acuario de Palma de Mallorca było odpowiedzialne za wysłanie grupy nurków po tym, jak wieloryb w kłopotach został zauważony około 5 km od wyspy.

Pedro Sub

Ratownicy próbowali rozbić sieć z łodzi. Nurkowie z centrum nurkowego Albatrol dołączyli następnie do wysiłku w 45-minutowej operacji ręcznego usunięcia sieci.

“W pierwszych 10 sekundach wieloryb był trochę nerwowy, wszędzie były bąbelki. Ale potem (…) myślę, że wiedziała, że jesteśmy po to, żeby jej pomóc. Rozluźniła się i zaczęliśmy pracować od przodu jej ust do tyłulub Gigi w wywiadzie udzielonym Reuters.

Peter Sub

“Ciągle szliśmy dalej (rozdzielając sieć rybacką), a ona trochę się trzęsła, żeby się uwolnić“, kobieta powiedziała Reuters. Gigi wyjaśnił, że po wypuszczeniu go, wieloryb pozostał kilka minut pływając z nimi i zaoferował mały gest, który został zinterpretowany jako podziękowanie, a następnie odszedł.

Peter Sub
Pedro Sub

Akcje takie jak ta są wyraźnym przykładem na to, że istnieją istoty ludzkie, które troszczą się o naszą planetę i że każdy z nas, wykorzystując swoje różne umiejętności, może zrobić swoje, aby uczynić ten świat lepszym miejscem dla wszystkich istot.