Nurek wkłada rękę do wnętrza rekina, aby go uratować, nie spodziewając się, że rekin komunikuje się z innymi rekinami

Nurek wkłada rękę do wnętrza rekina, aby go uratować, nie spodziewając się, że rekin komunikuje się z innymi rekinami

Czy uważasz się za odważną osobę? Jak daleko byłbyś gotów się posunąć, aby uratować zwierzę? Czy naraziłbyś własne życie na niebezpieczeństwo?

Poznaj Cristinę Zenato

Jeśli uważasz się za patrona zwierząt, Cristina Zenato może cię pokonać.

YouTube

Źródło:
YouTube

Miłośnik rekinów

Cristina jest miłośniczką rekinów. Nie tylko obserwuje je z daleka – zakłada kombinezon do nurkowania i spędza z nimi czas na ich własnym terytorium.

Spędzając tak dużo czasu ze swoimi płetwiastymi przyjaciółmi, Cristina zaczęła zauważać, że wiele z nich ma haczyki wędkarskie w pyskach.

YouTube

Źródło:
YouTube

Usuwanie zaczepów

Wiedziała, że haczyki muszą sprawiać rekinom ból, więc narodziła się jej nowa misja: usunięcie haczyków za pomocą rąk, których rekiny nie mają.

Plan ten miał tylko jedną wadę… oznaczał, że będzie musiała włożyć palce do paszczy rekinów.

YouTube

Źródło:
YouTube

Ostre zęby

Rekiny mają średnio od 5 do 15 rzędów zębów – niektóre z nich mają nawet 3000 zębów w pysku. Najostrzejsze zęby rosną najdłużej i są skierowane na zewnątrz. W przeciwieństwie do innych zwierząt, które gryzą tylko dolną szczęką, rekiny gryzą zarówno górną, jak i dolną szczęką. Ouch.

Pixabay

Źródło:
Pixabay

Ryzykowne, ale warte zachodu

Ale Cristina wiedziała, że pomimo ryzyka, była jedyną osobą, która mogła uratować rekiny. Musiała zaufać tym podwodnym bestiom, mając nadzieję, że zrozumieją, że wkłada im rękę w usta dla większego dobra.

Cudem, gdy Cristina zaczęła ratować rekiny, one faktycznie jej na to pozwoliły. Jeden z rekinów pozwolił Cristinie wsadzić rękę w sam tył paszczy, aby wyciągnąć hak. Według Cristiny, rekin odwiedza ją teraz podczas każdego nurkowania, szturchając ją w bok w przyjaznym pozdrowieniu.

YouTube

Źródło:
YouTube

A Cristina uważa, że zobaczenie rezultatów wyciągania haczyków sprawia, że wszystko jest tego warte. Mówiąc w filmie z The Dodo, powiedziała:

“Kiedy usuwam haczyki, czuję się szczęśliwa, zadowolona i czuję ulgę. Inną rzeczą, którą zauważyłam, jest to, że kiedy zaczynam usuwać haczyki z moich znanych rekinów, inne rekiny zaczynają pojawiać się z haczykami”

Być może podwodną pocztą pantoflową rozeszła się wieść, że Cristina jest na misji usuwania haków. Oczywiście, jak każde zwierzę, rekiny mogą się ze sobą komunikować.

YouTube

Źródło:
YouTube

Rekiny to coś więcej niż na pierwszy rzut oka

Po spędzeniu tak dużo czasu w ich towarzystwie Cristina jest przekonana, że rekiny zostały źle ocenione. Powiedziała:

“Są bardzo akceptujące. Rekiny ogólnie na świecie są bardzo tolerancyjne wobec naszej obecności w ich świecie”

Rekiny Cristiny z pewnością wydają się bardzo tolerancyjne wobec niej, pozwalając jej je głaskać i krążyć wokół niej w przyjazny sposób. Być może dzieje się tak dlatego, że wyczuwają miłość Cristiny do nich.

YouTube

Źródło:
YouTube

Zawsze byłem miłośnikiem rekinów

Odkąd po raz pierwszy zobaczyła rekina, Cristina chciała go pogłaskać. Ale minął rok, zanim mogła przejść od bycia nurkiem do bycia profesjonalistą pracującym z rekinami. Kiedy w końcu nadszedł ten moment, Cristina odkryła, że jest uzależniona (przepraszam).

YouTube

Źródło:
YouTube

Cristina doceniła wrażliwość rekinów, które ją odwiedzały i uważa je za swoich najlepszych przyjaciół. Brawo dla niej – nie każdy byłby na tyle odważny, by spędzać czas z rekinem, nie mówiąc już o codziennym wyciąganiu haków z paszczy wielu rekinów!

Czy kiedykolwiek zrobiłbyś to, co Cristina? Nie można zaprzeczyć, że jest odważną kobietą!

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.