Noworodek po raz pierwszy usłyszał głos taty i zdobył największy uśmiech w życiu

Noworodek po raz pierwszy usłyszał głos taty i zdobył największy uśmiech w życiu

Flavio Dantas i Tarsila Batista, rodzice Antonelli, byli ekstatyczni, gdy urodziła się w sierpniu 2019 roku.

Ale Flávio i Tarsila nigdy nie zawiedli w wyrażaniu swojej miłości do Antonelli, nawet gdy była jeszcze w łonie matki. Każdego dnia Flávio mówił do swojego nienarodzonego dziecka.

Mówił jej najsłodsze rzeczy.

View this post on Instagram

“Zawsze mówił jej, że tak bardzo ją kocha” – wspominała Tarsila o swoim mężu. “‘Dzień dobry’, kiedy szłam do pracy. Powiedział ‘Zawsze będę przy niej’ i wciąż głaskał mój brzuch.”

I za każdym razem, gdy jej mąż to robił, działy się niesamowite rzeczy. To było tak, jakby ich dziecko wiedziało i rozumiało. Powiedziała: “Niesamowite, wydawało się, że zawsze, o tej samej porze każdego dnia, zaczynała się ruszać.”

I rzeczywiście, dziecko wydawało się pamiętać.

Okazuje się, że praktyka Flávio polegająca na rozmawianiu z Antonellą, gdy była w środku, opłaciła się. Antonella zaczęła wykazywać bliską więź, którą miała z ojcem jeszcze przed urodzeniem w Szpitalu Marynarki Wojennej Marcilio Dias w Rio de Janeiro, w Brazylii.

View this post on Instagram

Flávio pochylił się blisko swojej nowo narodzonej córki, gdy personel szpitala przekazał ją rodzicom do pierwszego uścisku. Te same rzeczy, które powtarzał jej każdego dnia, zostały wypowiedziane ponownie, ale tym razem Antonella odpowiedziała.

Antonella odpowiedziała z uśmiechem.

Była tak szczęśliwa, że usłyszała znajomy głos ojca teraz, kiedy była na zewnątrz. Nie mogła się powstrzymać od uśmiechu.

“Położyli ją na mnie, śpiącą, a gdy tylko do niej przemówił, Antonella otworzyła oczy i uśmiechnęła się” – wspominała z sentymentem Tarsila.

View this post on Instagram

To było najcenniejsze pierwsze spotkanie.

Uradowany nowy ojciec, Flávio, powiedział, że jego miłość do Antonelli była “zbyt duża, by zmieścić się w jego klatce piersiowej” Tarsila z całego serca się z tym zgadza. Przybycie Antonelli jest przez nią postrzegane jako “dar zesłany przez mojego Pana.”

I sądząc po tym, jak sprawy się toczą, Antonella czuje to samo do swoich rodziców. Na szczęście dla nas, pielęgniarka zrobiła zdjęcie trio uśmiechniętych do siebie.

Wszyscy wyglądali na szczęśliwych.

View this post on Instagram

Zdjęcie zostało następnie przesłane przez parę na ich stronę na Instagramie z uwagą “Quando vi minha família pela primeira vez”, co tłumaczy się na angielski jako “Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam moją rodzinę.”

W podpisie zachwycającego zdjęcia ich rodziny, które Tarsila zamieściła na Facebooku, czytamy: “I to jest ten moment, w którym zapominamy o całym bólu i skupiamy się na najszczerszym uśmiechu ze wszystkich. Born my princess.”

Dzieci mogą zacząć przetwarzać dźwięk 16 tygodni po poczęciu. Jest zrozumiałe, dlaczego Antonella poruszała się za każdym razem, gdy słyszała głos ojca, ponieważ dziecko w łonie matki zacznie znacząco reagować na bodźce zewnętrzne około 26 tygodnia. Dodatkowo, dźwięk głosu rodzica pomaga uspokoić dziecko.

Już wtedy łączyła ich specjalna więź.

View this post on Instagram

“Myślałem, że wiem, czym jest uczucie prawdziwej miłości” – powiedział. “Dopóki nie spojrzałem na najszczerszy uśmiech na świecie. To [tam] mogłem być pewien, czym jest miłość.”

“Gdyby bogactwo mierzono słowami, podsumowałbym je jednym: tobą. Mój rzadki klejnot oszlifowany rękami Boga”, Tarsila podpisała jeden ze swoich postów z dzieckiem.

Fakt, że Antonella urodziła się 11 sierpnia 2019 roku, przypadkowo w Dzień Ojca w Brazylii, czyni tę historię jeszcze bardziej spektakularną. Teraz maluch, Antonella wciąż ma ten sam uroczy urok. Jej zdjęcia na Instagramie sprawiają wrażenie, że rozwinęła się w prawdziwą dziewczynkę tatusia.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.