Nowo uratowany doberman przyczepia się do malucha, po czym rodzina zdaje sobie sprawę, że ratuje jej życie

Nowo uratowany doberman przyczepia się do malucha, po czym rodzina zdaje sobie sprawę, że ratuje jej życie

Nie ma wątpliwości, że zwierzęta domowe posuną się do skrajności, aby chronić swoich właścicieli, nawet kosztem własnego życia. Być może nigdy nie dowiemy się, czy jest to czysty instynkt, czy też coś znacznie głębszego. Tak czy inaczej, nasze zwierzęta spędzają większość swojego życia pokazując nam, jak bardzo nas kochają.

Oto historia pewnej rodziny, która będzie dozgonnie wdzięczna za swojego pupila Khana, dobermana.

Kłopotliwa przeszłość i adopcja Khana

YouTube

Źródło:
YouTube

Catherine Svillicic z Atherton w Australii adoptowała psa, wiedząc o jego burzliwej przeszłości. Należy się zastanowić, jakie zastrzeżenia mogła mieć przed wprowadzeniem takiego psa do swojego domu, jeśli w ogóle jakieś miała. Ponieważ pies miał być towarzyszem jej młodej córki, Charlotte.

Khan został uratowany ze znęcającego się domu.

Adelaide Now donosi,

“Kiedy Kerry Kinder (właścicielka Doberinling Boarding Kennels) uratowała go, był wygłodzony, miał złamane żebra i był bity – był maltretowanym psem. To była granica tego, czy powinien zostać uśpiony, ponieważ był w tak złym stanie” – powiedział Svilicic.

Jednak chociaż była świadoma jego trudnej przeszłości i skłonności do przemocy, nadal przywiozła go do domu – decyzji, której nigdy nie pożałuje.

Khan udowadnia, że jest wierny swojej rasie

YouTube

Źródło:
YouTube

Często psy, które były maltretowane, stają się wredne. Ale może Svilicic był świadomy wsobnych tendencji rasy. Według Amerykańskiego Związku Kynologicznego,

“Ta nieporównywalnie nieustraszona i czujna rasa dumnie stoi wśród najlepszych psów obronnych na świecie”

Dodatkowo, ich temperament jest wymieniony jako,

“Lojalny, nieustraszony i czujny”

W przypadku Khana wszystko to okazało się prawdą. Podniósł się wbrew swojemu wczesnemu życiu i stał się psem, którym miał być – dla rodziny, która w końcu go przygarnęła i nauczyła, jak naprawdę powinno wyglądać życie psa.

Khan na zawsze zasłużył na miejsce w sercu swojej rodziny

YouTube

Źródło:
YouTube

Khan nie był nawet ze swoją nową rodziną przez ponad tydzień, kiedy stało się coś nie do pomyślenia.

Ponieważ dobermany mają również reputację agresywnych i prawdopodobnie ze względu na swoją przeszłość, Svilicic miała oko na tę dwójkę. Dlatego też szybko zauważyła coś dziwnego.

Charlotte, która miała wtedy 17 miesięcy, bawiła się na podwórku z Khanem, kiedy jej matka zauważyła nagłe dziwne zachowanie psa.

Daily Mail donosi,

“Khan był naprawdę skoncentrowany i zachowywał się agresywnie w stosunku do Charlotte – i wciąż próbował ją szturchnąć, ale to nie działało” – powiedział Svilicic. “Więc chwycił ją za tył pieluchy i przerzucił ją przez ramię ponad metr, jakby była szmacianą lalką”

Możemy sobie tylko wyobrazić przerażenie, jakie musiała czuć w tamtej chwili. Przerażenie, które zmieniło się i wzrosło, gdy zdała sobie sprawę z tego, co naprawdę się dzieje.

Khan zauważył brązowego węża królewskiego, który jest jednym z najbardziej jadowitych węży na świecie – dokładnie trzecim. Kiedy nie mógł odciągnąć dziecka z drogi, wziął sprawy w swoje ręce, podniósł je i rzucił z dala od niebezpieczeństwa.

W tym momencie wąż rzucił się do ucieczki.

“Charlotte wyglądała na zszokowaną, a potem Khan krzyknął. Szybko zdałem sobie sprawę, że to był wąż, a Khan próbował dostać się między nią a węża, zanim ją rzucił” – relacjonuje Adelaide Now.

Bohater Khan zostaje potraktowany jak bohater

YouTube

Źródło:
YouTube

Stawiając się między dzieckiem a wężem, Khan ryzykował własnym życiem. Krzyk, który wydał Svilicic, był spowodowany jego ugryzieniem. Wbiegł do domu i upadł, ale na szczęście wizyta u weterynarza ostatecznie wszystko naprawiła. Otrzymał leczenie przeciwwymiotne i chociaż miał ciężką noc, w której wszystko było w porządku, udało mu się przetrwać i rano zjadł ogromne śniadanie.

Lokalny ekspert od węży powiedział, że jedyną rzeczą, która uratowała mu życie, było to, że wąż nie był w stanie wstrzyknąć wystarczającej ilości jadu podczas ukąszenia.

Rodzina Svilicic obiecała, że od tej pory Khan będzie żył jak król.

“Jeśli Khan chce złotą miskę, to ją dostanie. Jesteśmy mu to winni do końca jego życia” – powiedziała pani Svilicic.

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.