Niewidoma kobieta poproszona o opuszczenie autobusu, ponieważ jej pies jest “czarny

Niewidoma kobieta poproszona o opuszczenie autobusu, ponieważ jej pies jest “czarny

W dzisiejszych czasach trudno jest już znaleźć historie, które nas szokują lub rile up. Rzeczy, które nigdy nie zostałyby zauważone lub zaakceptowane 20, 30 lub 40 lat temu, wydają się być powszechne tutaj w 2019 roku. Jednak historie takie jak ta, którą zaraz przeczytasz i w poniższym wideo, są po prostu przerażające – bez względu na to, jaki to rok lub era.

Psy przewodniki są naprawdę wyjątkowe, prawda? Pomagają ludziom na tak wiele sposobów.

Wielu z nas uważa za oczywiste rzeczy, w których pomagają psy przewodniki – przechodzenie przez ulicę, wchodzenie do windy czy słyszenie dzwonka do drzwi. Tak wiele osób polega na tych niezwykłych psach, aby po prostu żyć normalnie – jak 22-letnia Megan Taylor.

Ostrzeżenie: w poniższym tekście znajdują się wykrzykniki.

Ostatnio Megan weszła do autobusu ze swoim wiernym psem przewodnikiem, Rowleyem. Nie minęło wiele czasu, gdy nieuprzejmy pasażer odezwał się i nakazał jej “zabrać tego pieprzonego psa”.

Liverpool Echo

Źródło:
Liverpool Echo

Wiele osób jest ignorantami w kwestii psów przewodników – jak powinny być traktowane lub do czego służą. Ten konkretny pasażer wydaje się być jednak jednym z najbardziej ignoranckich folksdojczów, na jakich się natknęliśmy.

Pasażerka nie wierzyła, że Rowley był jej psem służbowym, ponieważ był czarnym Labradorem – była przekonana, że mogą to być tylko żółte Labsy.

Megan, z Wielkiej Brytanii, powiedziała, że gdy tylko znalazła się w autobusie, podeszła do niej kobieta i niegrzecznie stwierdziła: “Dlaczego w autobusie jest pieprzony pies? Zabierz go.” Megan, co zrozumiałe w szoku, próbowała spokojnie wyjaśnić ignorantce, że Rowley to jej pies asystujący.

Kobieta zatrzasnęła się i powiedziała, że jest kłamcą, “psy przewodnicy to żółte Labradory, a twój pies jest czarny” – to były jej niedorzeczne słowa.

Próbowałem jej wytłumaczyć, że psy przewodniki i asystujące mogą być dowolne kolor i nie muszą być Labradorami, choć Rowley jest. Powiedziała mi, że się mylę”, Megan powiedziała Echo. “Zdecydowałem w tym momencie, że nie było nic, co mógłbym powiedzieć, aby wykształcić tę kobietę i że nie było to warte mojego czasu. Zamiast tego wybrałem ignorowanie jej, podczas gdy ona kontynuowała mówienie bzdur”

Liverpool Echo

Źródło:
Liverpool Echo

Megan polega na Rowleyu, ponieważ cierpi na ‘epizodyczną ślepotę’ – stan, z którym ma do czynienia od czasu traumatycznego urazu głowy w wieku 15 lat.

Oprócz epizodycznej ślepoty, 22-latka ma również do czynienia z kilkoma innymi problemami medycznymi, w tym utratą słuchu, częstymi omdleniami i zawrotami głowy. Rowley był jej pomocnikiem, aby przeprowadzić ją przez te problemy.

“W wypadku doznałam wielokrotnych złamań czaszki, co pozostawiło mnie z wieloma niepełnosprawnościami. Mogę tymczasowo stracić wzrok bez ostrzeżenia w każdej chwili, co jest naprawdę przerażające” – wyjaśniła. “Nawet kiedy widzę, staję się tak zawrotny i zdezorientowany podczas chodzenia, że wpadam na przeszkody i potykam się o rzeczy”

Rowley czarny Lab jest jej drugim psem serwisowym, jej pierwszy pies, Ruby, od czasu przejścia na emeryturę. Rowley pomaga Megan w wielu codziennych zadaniach, od opróżniania zmywarki po pomoc w rozwiązywaniu butów.

Liverpool Echo

Źródło:
Liverpool Echo

Rowley nawet wezwie pomoc, jeśli Megan straci przytomność – jest o wiele bardziej pewna siebie z nim u boku.

“Ludzie powinni wiedzieć, że psy asystujące występują w wielu kształtach i rozmiarach i są szkolone, aby wspierać ludzi z różnymi niepełnosprawnościami”, powiedziała Echo. “Podobnie jak wózek inwalidzki, laska lub para okularów, są one ważnymi i istotnymi pomocami pomocniczymi i jako takie są prawnie dozwolone, aby towarzyszyć ich niepełnosprawnemu właścicielowi we wszystkich miejscach publicznych”

Co jest jeszcze bardziej szokujące niż przerażające zachowanie kobiety w autobusie, to nie pierwszy raz, kiedy Megan spotkała się z chamstwem wobec niej i jej psa służbowego.

Megan mówi, że dostaje niepokoju, gdy bierze transport publiczny z powodu nieuprzejmych i konfrontacyjnych ludzi, których spotkała.

Dobre darmowe zdjęcia

Źródło:
Dobre darmowe zdjęcia

“Chyba nigdy nie miałem bezstresowo podróż w transporcie publicznym, dlatego jestem tak zdenerwowany, gdy używam go teraz”, mówi Megan. “Przy innych okazjach byłam opluwana, nadepnięta, zepchnięta z drogi i oskarżona o bycie ‘kolejną pijaną młodzieżą’ podczas utraty przytomności z powodu mojej choroby serca i zaburzeń neurologicznych”

Megan stara się jak najlepiej zachować pozytywne nastawienie, gdy ma do czynienia z ignorantami i wulgarnymi ludźmi. Mówi, że nie wstydzi się swojej niepełnosprawności i pomimo tych wszystkich negatywnych spotkań, Megan mówi, że zdaje sobie sprawę, że nie jest to większość ludzi.

“Większość ludzi jest dobra i życzliwa”

Historia Megan jest daleka od pierwszej i z pewnością nie będzie ostatnią – o czym przekonacie się w poniższym filmie.

Ważne jest, aby ludzie szanowali psy służbowe i ich przewodników – bez względu na to, jak słodkie lub przytulne mogą być lub jak bardzo ktoś nie rozumie ich obowiązków. W poniższym wideo widać, że tak wielu nie rozumie tej koncepcji w ogóle.

Życzymy Megan i Rowleyowi wszystkiego najlepszego – prosimy o rozpowszechnianie informacji, aby pomóc innym mieć trochę szacunku i uwagi dla tych ciężko pracujących zwierząt i właścicieli, którzy na nich polegają.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.