Niewiarygodna Siła Maluszków! Te slodkie kotki zdumiewająco się wzmacniają i polegają na sobie nawzajem podczas wspólnego eksplorowania świata! 🐱💪😍

Dwa kocięta wykazują niezwykłą siłę i polegają na sobie głęboko, gdy razem poruszają się po świecie.

blind tabby kittens bonded


Cydr i ŻołądźAlyssaDeHart

Od dnia, w którym Alyssa DeHart zobaczyła Acorn (brązowy pręgowany) i Cider (szary pręgowany), wiedziała, że jest w nich coś niezwykłego.

Kocięta przybyły do lokalnego schroniska z poważnie zainfekowanymi oczami. “Schronisko w naszym hrabstwie nie miało środków na zaspokojenie ich potrzeb medycznych, więc wysłali pilną prośbę… Gdy tylko zobaczyłam ich zdjęcia, wiedziałam, że muszę im pomóc”, powiedziała Alyssa w rozmowie z Love Meow.

Dzięki wsparciu swojego schroniska Liberation Cat House, Alyssa pojechała odebrać parę tego samego dnia. Gdy je spotkała, była oszołomiona ciężkością ich uszkodzonych oczu. Pomimo przeciwności losu, Alyssa nie szczędziła wysiłków, by uratować ich oczy.

.
blind kittens tabbies rescue


AlyssaDeHart

“Najwyraźniej miały bardzo trudny start w życie, ale byłam gotowa, aby to poprawić. Pierwszy tydzień to był wir z 3-4 różnymi rodzajami kropli do oczu podawanych co kilka godzin.”

Już po tygodniu leczenia weterynarz ostrzegł Alyssę, że Acorn może potrzebować enukleacji (operacji usunięcia oka) w następny poniedziałek. To było tak, jakby kocięta podsłuchały ich prognozy i postanowiły udowodnić, że się mylą.

.
sweet blind kitten


CiderAlyssaDeHart

Dzięki żmudnej opiece, dobremu jedzeniu i dużej ilości TLC, ich oczy zaczęły się goić, a poziom energii wzrósł.

“Ku naszemu zaskoczeniu, oczy Acorn znacznie się poprawiły w ciągu tego weekendu. To był moment, w którym zdałem sobie sprawę, że te dziewczyny mogą być ślepe, ale zachowają swoje oczy.”

.
sweet tabby kittens blind


Cydr i ŻołądźAlyssaDeHart

Od dnia, w którym kotki trafiły pod opiekę, były ze sobą bardzo związane, opierając się na sobie nawzajem dla wygody i wsparcia.

Po dwóch tygodniach Cider po raz pierwszy zamruczała do swojej przybranej mamy. Wraz ze wzrostem zaufania, siostry zaczęły bawić się i odkrywać więcej razem, ale większość czasu spędzały na przytulaniu.

tabby kittens przytulanie


Większość czasu spędzają na przytulaniuAlyssaDeHart

W miarę powrotu do zdrowia odzyskały ograniczone widzenie, a ich oczy wydawały się galaktyczne i urzekające.

“Acorn ma trochę ‘widzenia tunelowego’ w prawym oku. Cider ma praktycznie pełne widzenie w lewym oku. Nawet w swoich “ślepych” oczach nadal mogą postrzegać światło.”

.
sweet tabby kitten


Acorn and CiderAlyssaDeHart

“Kiedy poruszali się po nowych przestrzeniach i nowych ludziach, nadal polegali na sobie nawzajem. Zawsze tulą się do siebie i tak było od pierwszego dnia.”

Cider jest pełna energii i nieustannie znajduje nowe sposoby na wybryki. Uwielbia swoich ludzi i będzie trącać ich głową, aby zwrócić na siebie uwagę. Czasami mruczy tak głośno, że jej usta pozostają otwarte.

sweet blind kitten paws


CiderAlyssaDeHart

Acorn, z drugiej strony, jest bardziej powściągliwa, ale bardzo słodka. Przewraca się na grzbiet, domagając się pieszczot i głaskania po brzuchu.

Oboje są zabawnymi i hałaśliwymi kociętami, które nie pozwalają, by cokolwiek je spowolniło. “Są zaciekłymi małymi łowcami, jeśli chodzi o ich zabawki z piór.”

.
sweet blind kitten paw


AcornAlyssaDeHart

“Czasami trudno uwierzyć, że są nawet ślepe. Robią wszystko jak normalne kocięta – bawią się i wspinają po kocich wieżach.”

W wieku trzech miesięcy obie siostry są gotowe do szukania wspólnego domu na zawsze.

sweet blind kittens przytulanie


Acorn and CiderAlyssaDeHart

“To takie wzruszające widzieć je szczęśliwe, ciepłe i wygodne po tak przerażającym początku życia” – dodała Alyssa.

“Acorn i Cider mają tę samą genetyczną wadę wzroku. Więc naprawdę są ze sobą związani na całe życie.”

.
tabby blind kittens cuddles


Najlepsi przyjacieleAlyssaDeHart

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Acorn and Cider (w Orlando) i Alyssa’s fosters na Instagramie. Więcej na Liberation Cat House na Instagramie.

Powiązana historia: Sześć kociąt przekonuje wolontariuszkę ze schroniska, by zabrała je do domu, by mogły mieć to, czego razem pragnęły