Nieśmiałe lisy podchodzą do sterty liści i w końcu mają czas swojego życia

Nieśmiałe lisy podchodzą do sterty liści i w końcu mają czas swojego życia

Jest wiele do kochania o jesieni. Sweterkowa pogoda, dyniowe przyprawy wszystko, dużo i dużo cukierków, i oczywiście liście.

Nawet po tym, jak liście olśniewają nas wyskakując z oszałamiającymi kolorami, zachwycają nas, gdy spadają na ziemię.

Kto nie kocha skakać w kupie liści? Lisy w brytyjskim Whitby Wildlife Sanctuary z pewnością to robią.

“Lisy zawsze lubią jesienne liście każdego roku” – powiedział The Dodo przedstawiciel Whitby Wildlife Sanctuary. “Lubią węszyć przez stosy, żerować i bawić się w liściach. Stanowi to proste, ale skuteczne urozmaicenie”

Ale lisy nie były jedynymi, którzy bawili się liśćmi.

Dzieci z Little Rainbows w Church House Nursey i Fylingsdales Preschool zebrały wszystkie liście, które spadły w ich przedszkolach.

Następnie podarowały liście, aby lisy mogły się nimi bawić. Lisy miały dobry węch tych liści, zanim wskoczyły do zabawy.

“Ostatnio zauważyliśmy, że Whitby Wildlife Sanctuary były w potrzebie liści, aby pomóc ich zwierzętom ratunkowym rozwijać się podczas pobytu w sanktuarium, więc pomyśleliśmy, że to świetna okazja, aby zaangażować nasze dzieci!” Little Rainbows w Church House Nursery napisał na Facebooku. “Dzieci pomogły zebrać wszystkie liście, które spadły w przedszkolu i nabrały je do worków gotowych do zabrania do sanktuarium bardzo szybko! Mamy nadzieję, że lisy będą miały wiele radości z zabawy liśćmi”

Według zdjęć, które zrobiło Sanktuarium, na pewno wygląda na to, że lisy miały czas swojego życia.

Mają materiał filmowy, na którym widać, jak lisy nurkują w stosy liści.

Niektóre z nich wskoczyły twarzą w liście. Były szorstkie i zapasy z liśćmi chrupiącymi pod nimi.

Lisy nawet przytuliły się i spały na nich. Wyglądają, jakby miały wielkie uśmiechy na twarzach.

Te liście to najwyraźniej ich szczęśliwe miejsce.

I jeden lis był zakochany w swoich liściach bardziej niż inni. Jeden z lisów, o imieniu Ruby, spędził większość tego dnia drzemiąc w liściach.

Ruby jest trójnożnym lisem, który jest “zbyt wygodny wokół ludzi na uwolnienie” Inny z ich lisów właśnie zakopał się w kupie.

Sanktuarium było bardzo szczęśliwe, że lisy miały tak dobry czas i że inni ludzie dostali się zobaczyć, jak radosne te lisy grały w liściach.

“Prawdopodobnie cieszą się nimi, ponieważ jest to przerwa od normy, która zapewnia im nowy bodziec do interakcji” – powiedział przedstawiciel sanktuarium. “To zawsze rozgrzewa serce. [It] sprawia, że każdy wolontariusz tutaj jest szczęśliwy, widząc lisy cieszące się sobą”

Możesz pomóc lisom z Sanktuarium, przekazując karmę dla psów lub na ich akcję wznowienia działalności.

Dowiedz się więcej o tym, jak możesz to zrobić tutaj.

W międzyczasie, sprawdź wideo lisa mającego piłkę w niektórych liściach poniżej.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.