Niektóre sowy śpią twarzą w dół i to sprawia, że ludzie kwestionują wszystko, czego kiedykolwiek się nauczyli

Niektóre sowy śpią twarzą w dół i to sprawia, że ludzie kwestionują wszystko, czego kiedykolwiek się nauczyli

Jak myślisz, gdzie sowy śpią w nocy? Prawdopodobnie w gnieździe lub gdzieś wysoko w gałęziach drzew, prawda? Cóż… może czasami. Innym razem po prostu kładą się płasko na brzuchu na gałęzi lub w swoich zagrodach. I to jest super-duper słodkie.

Oto 15 zdjęć małych sówek śpiących twarzą w dół

To może być najsłodsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałeś!

1. Czas na drzemkę

Twitter

Źródło:
Twitter

Ta mała sówka jest gotowa na drzemkę i z pewnością leży twarzą w dół, aby upewnić się, że jego głowa nie spadnie wszędzie. Spójrz na te piękne duże oczy i rzęsy, jakie to urocze!

2. Wink Wink

Ameba

Źródło:
Ameba

Sądząc po tym, jak urocza jest ta mała sowa, trudno sobie wyobrazić, że będzie poważnym drapieżnikiem o rozpiętości skrzydeł do 6 stóp, ale tak będzie. Na drugim zdjęciu mruga do nas, ciekawe z czego żartuje?

3. Głęboki sen

Twitter

Źródło:
Twitter

Ta młoda sowa mocno śpi leżąc twarzą w dół, musiała mieć długą noc. Jesteśmy po prostu zdumieni, że tak balansuje na tej gałęzi drzewa, to naprawdę imponujące.

4. Taki spokojny

Zrzut ekranu z Twittera

Źródło:
Zrzut ekranu z Twittera

Ta mała sówka śpi tak spokojnie, że zgadujemy, że nic nie może jej przeszkodzić podczas tej drzemki. Wygląda tak miękko, że aż chce się ją wziąć na ręce i przytulić. Chociaż ten duży, ostry dziób może mieć coś do powiedzenia na ten temat.

5. “Przyłapałem tę ślicznotkę na drzemce”

Reddit

Źródło:
Reddit

Ta sowa w Leslie Nature and Science Center w Ann Arbor w stanie Michigan śpi tak spokojnie, jak to tylko możliwe, więc ktoś postanowił zrobić jej zdjęcie. Cieszymy się, że tak się stało, bo widok tej ślicznotki śpiącej twarzą w dół może rozjaśnić każdy dzień.

6. Hej, obudziłeś mnie!

Twitter

Źródło:
Twitter

Ta mała sówka po prostu cieszy się słońcem, przygotowując się do miłej drzemki, ale sądząc po jej wyglądzie na drugim zdjęciu, uważamy, że aparat ją zaciekawił. Spójrz na te duże brązowe oczy, jakie cudowne!

7. Spójrz na te długie nogi!

Mała sowa kładzie się po długim dniu. od aww

Ta mała sowa relaksuje się po długim dniu, a my po prostu nie możemy przestać patrzeć na te długie nogi. Myślę, że nie tylko ich głowy są takie duże, kto by pomyślał, że małe sowy mają tak rozciągnięte kończyny!

8. “Co robisz?”

Reddit

Źródło:
Reddit

Ta młoda sowa leżąca twarzą w dół jest tak ciekawa, jak to tylko możliwe, a sądząc po tych masywnych nogach i szponach, jest prawie dorosła. Wkrótce będzie spał jak dorosła sowa, a nie dziecko.

9. Po prostu relaks

Twitter

Źródło:
Twitter

Ten maluch musiał właśnie obudzić się z drzemki, ale nadal jest w pozycji do spania i jest uroczy. Zastanawiam się, ile czasu minie, zanim zacznie zbierać gryzonie, aby się nimi pożywić, prawdopodobnie nie za długo z tym zadziornie wyglądającym dziobem.

10. Kochające oczy

Twitter

Źródło:
Twitter

Coś w oczach tej małej śpiącej sowy po prostu krzyczy łagodność i miłość, sprawia, że po prostu chcesz się do niego przytulić. Nie ma nic bardziej uroczego niż ta, szkoda, że niektóre z nich nie pozostają w takim rozmiarze.

11. Przytulanki rodzeństwa

Śpiące sówki

To niesamowite zdjęcie przedstawia dwójkę młodego sowiego rodzeństwa odpoczywającego razem twarzą w dół i najwyraźniej jest im tak wygodnie, jak to tylko możliwe. Sądząc po ich rozmiarze, te maluchy nie urodziły się zbyt dawno temu i są bardzo cenne.

12. Puchacz

Twitter

Źródło:
Twitter

Ten mały puchacz najwyraźniej nie urodził się zbyt dawno temu, a teraz po prostu śpi, leżąc twarzą w dół i wyglądając jak urocza mała futrzana kulka. Widok takiej małej sowy nigdy się nie nudzi, a ta ma również całkiem duże nogi.

13. Nie pijany, po prostu śpi

Twitter

Źródło:
Twitter

Po tym, jak ludzie w Internecie zasugerowali, że sowy śpiące w ten sposób mogą być pijanymi ptakami, ten użytkownik Twittera chciał wyjaśnić, że te sowy, które śpią twarzą w dół, nie są pijane. Dobrze wiedzieć, ale musimy przyznać, że ta sowa wygląda, jakby spała twarzą w dół po nocy spędzonej na mieście.

14. Nie przeszkadzaj mi, po prostu śpię na drzewie

Twitter

Źródło:
Twitter

Ta młoda sowa musiała właśnie obudzić się z drzemki, a teraz wpatruje się w osobę robiącą to zdjęcie. Miejmy nadzieję, że go nie obudzili, bo być może będą musieli odpowiedzieć przed jego dorosłą matką sową.

15. Czy to Furby? Nie, to śpiąca sowa.

Twitter

Źródło:
Twitter

Ten uroczy mały fuzzball wygląda jak jedna z tych zabawek Furby, za którymi szaleją dzieci, ale w rzeczywistości jest to mała sowa szybko śpiąca. To zabawne, jak śpią, przypomina nawet, jak wielu ludzi śpi na brzuchu.

Dowiedz się więcej o tym zabawnym zachowaniu sowy z poniższego filmu.

Proszę podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.