Niedźwiedzica grizzly roztapia serca, przeprowadzając swoją dużą grupę młodych przez drogę

Niedźwiedzica grizzly roztapia serca, przeprowadzając swoją dużą grupę młodych przez drogę

Kiedy jeździsz po wiejskim, leśnym terenie, prawdopodobnie zobaczysz kilka pospolitych zwierząt.

Może to obejmować wszystko, od dużych zwierząt, takich jak jelenie, do małych, takich jak wiewiórki i ptaki. Chociaż widząc te typy zwierząt ogólnie nie jest zbyt ekscytujące, raz na jakiś czas, możesz natknąć się na coś niezwykłego. Coś bardzo dużego.

Unsplash/Thomas Lipke

Źródło
Unsplash/Thomas Lipke

Dokładnie tak było w Wyoming, gdy turyści byli świadkami, jak mama niedźwiedzica i jej cztery młode przekraczają drogę. Na szczęście całe zajście zostało uchwycone na kamerze.

To był dość standardowy dzień dla turystów w Grand Teton National Park, ponieważ cieszyli się piękną scenerią i dziką przyrodą, którą park ma do zaoferowania.

Jak się okazuje, niedźwiedzie są faktycznie dość częstym mieszkańcem Parku Narodowego Grand Teton – do tego stopnia, że na stronie internetowej parku można przeczytać, że:

‘Niedźwiedzie czarne i grizzly prosperują w Parku Narodowym Grand Teton i na terenie John D. Rockefeller Jr. Memorial Parkway. Możesz spotkać niedźwiedzia w dowolnym miejscu i czasie. Niektóre z najbardziej popularnych szlaków przechodzą przez doskonałe siedliska niedźwiedzi. Niedźwiedzie zazwyczaj usuną się z drogi, jeśli usłyszą, że się zbliżasz

Rumble

Źródło
Rumble

Ale i tak, kiedy turyści byli świadkami, jak mama niedźwiedzica i jej młode przekraczają drogę na ich oczach, wiedzieli, że przeżywają wydarzenie raz w życiu.

Na filmie udostępnionym przez jednego z widzów widać, jak mama niedźwiedzica idzie z młodymi w dół trawiastego wzgórza w kierunku drogi.

Zdając sobie sprawę, że mama zamierza przejść na drugą stronę, wszyscy zatrzymują swoje samochody i stają na zewnątrz, aparaty w gotowości.

Rumble

Źródło
Rumble

Mama niedźwiedzica spokojnie wchodzi na drogę ze swoimi młodymi, zachowując się tak, jakby była zupełnie nieświadoma wszystkich obserwujących ich ludzi.

Nie schodzi z drogi i wydaje się być na misji, aby doprowadzić swoje młode do bezpieczeństwa. W rzeczywistości, nawet nie zerka na swoją publiczność!

Rumble

Źródło
Rumble

Niedźwiedzie przedostają się na drugą stronę, a opiekuńcza mama prowadzi swoje młode z powrotem w kierunku bezpieczeństwa lasu.

Niesamowite jest to, że nie próbuje zaatakować gapiów, ale wszyscy są bardzo szanowani i dają przechodzącym niedźwiedziom trochę miejsca.

Cztery małe młode trzymają się blisko i można powiedzieć, że czują się zdenerwowane przekraczaniem drogi, ale wiedzą, że ich mama zapewni im bezpieczeństwo!

Rumble

Źródło
Rumble

Jeśli masz szczęście, aby napotkać niesamowity widok niektórych niedźwiedzi przecinających drogę, Teton National Park ma kilka porad, jak zachować bezpieczeństwo.

Zalecają one, aby:

  • Zachowaj 100 jardów od niedźwiedzi, nawet jeśli jesteś w swoim pojeździe.
  • Korzystaj z wyznaczonych pulloutów podczas oglądania niedźwiedzi i pozostań przy swoim pojeździe.
  • Postępuj zgodnie ze wskazówkami personelu National Park Service.
  • Do bezpiecznego oglądania używaj lornetek lub lunet.
  • Podchodzenie do dzikich zwierząt jest prawnie zabronione.
  • Nie zostawiaj jedzenia, śmieci lub chłodni w otwartym łóżku ciężarówki lub na zewnątrz jakiegokolwiek pojazdu.
Unsplash/🇸🇮 Janko Ferlič

Źródło
Unsplash/🇸🇮 Janko Ferlič

Tak się cieszymy, że goście byli w stanie uchwycić ten moment i podzielić się nim z nami. Natura jest naprawdę niesamowita.

Sprawdź wideo mamy niedźwiedzicy i jej młodych przechodzących przez drogę poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Źródło: Rumble, NPS.gov