Nauczycielka prowadzi zajęcia niosąc kociaka, aby uczyć jak dbać i szanować zwierzęta –

Nauczycielka prowadzi zajęcia niosąc kociaka, aby uczyć jak dbać i szanować zwierzęta –

Brian jest nauczycielem matematyki w Liceo Avellaneda w mieście Rosario w Argentynie, którego cechuje poczucie ochrony zwierząt. Ponieważ jego przedmiot ma związek z nauką, a mniej z kwestiami społecznymi, postanowił poszukać równowagi między tymi dwoma zagadnieniami.

Aby pobudzić zmysły u swoich uczniów, nauczyciel umieścił na swoich ramionach kota o imieniu Snarf, na pamiątkę popularnej w latach 90. postaci komiksowej. Intencją jest, aby uczniowie zastanowili się nad opieką nad zwierzętami domowymi.

1talzapa

Moment, w którym Brian postanowił uczyć z kotem na ramieniu, wygenerował wiele pozytywnych opinii. Jako dodatkowy element, jeden z jego studentów wrzucił do sieci filmik, na którym widać, jak tłumaczy swoją ulubioną naukę w towarzystwie swojego pupila.

1talzapa

“Władzia poszła do schroniska i adoptowała dwa kociaki, które teraz mieszkają u nas. Mają swoje klatki (domy) do odpoczynku, (…) mają swoje regularne wizyty u weterynarza, między wszystkimi karmimy je i przede wszystkim dajemy im dużo miłości”powiedział nauczyciel lokalnym mediom pn TN i La Gente.

1talzapa

“W szkole uczę na wszystkich trzech zmianach i nigdy nie jestem w domu. Dlatego nie mam zwierząt, bo dużo przebywam na zewnątrz i spędzałyby wiele godzin samotnie”, mówi Brian, który uznaje, że kocha zwierzęta.

“Ważną rzeczą jest podnoszenie świadomości na temat miłości i szacunku do zwierząt. Prawda jest taka, że lubię mieć dobry kontakt z kursami, aby destygmatyzować temat, który dla większości ludzi jest ‘boogeyman’. Dzieci mnie filmowały i nie przeszkadzało mi to. Cieszę się tym, co robię. To moje powołanie i nie wyobrażam sobie siebie poza klasą” brian dodał w wywiadzie z TN i La Gente.

Nauczyciel matematyki wspomina, że z powodu braku czasu nie posiada w domu zwierząt domowych. Mimo to podkreśla, że w szkole zależy im na zaszczepieniu w uczniach szacunku dla innych form życia.