Najstarszy żyjący kot na świecie obchodzi 32. urodziny

Najstarszy żyjący kot na świecie obchodzi 32. urodziny

Zwierzęta domowe nie żyją tak długo jak my, dlatego ludzie martwią się o dzień, w którym ich ukochany pupil może ich po prostu opuścić. Jest to druzgocące dla każdego właściciela zwierzęcia. Jednak niektóre szczęśliwe futrzane zwierzaki żyją długo poza przewidywaną długością życia.

Flickr.com

Źródło:
Flickr.com

Średnia długość życia kota wynosi około dwóch do sześciu lat dla dzikiego i 13 do 17 lat dla kota domowego. Jednak niektóre z nich żyją znacznie dłużej, w tym najstarszy obecnie żyjący kot na świecie. Ten słodki kotek niedługo będzie obchodził kolejne urodziny.

Poznaj Rubble, najstarszego żyjącego kota na świecie.

Rubble nie jest pierwszym kotem, który żyje po trzydziestce. Mamy Nutmeg, Whiskey i Scooter, które żyły dwukrotnie dłużej niż wynosi średnia długość życia. Jest też Crème Puff, który jest uważany za najstarszego kota w historii, odchodząc w wieku 38 lat.

Facebook.com/The Meow Mission

Źródło:
Facebook.com/The Meow Mission

Wiadomo jednak, że Rubble jest najstarszym obecnie żyjącym kotem na świecie w wieku 31 lat. Teraz niebawem będzie obchodził swoje 32. urodziny.

Rubble to kot o rudym umaszczeniu, rasy Maine Coon, który urodził się w maju 1988 roku.

Rubble mieszka ze swoją mamą Michelle Foster. Foster poznała tego kota właśnie wtedy, gdy skończyła 20 lat.

Facebook.com/City Vets, Exeter

Źródło:
Facebook.com/City Vets, Exeter

Podzieliła się, że Rubble był jednym z kociąt od przyjaciółki jej siostry, a ona zdecydowała się go adoptować, ponieważ czuła się samotna, mieszkając sama.

Można powiedzieć, że sekret osiągnięcia przez Rubble’a trzech dekad życia wynika z niekończącej się matczynej miłości i czułości, którą okazuje mu Foster.

“Jeśli zależy ci na czymś i na kimś i naprawdę go kochasz, to przechodzi to długą drogę. Zawsze traktowałam go jak dziecko… Jeśli dbasz o coś, bez względu na to, co to jest, to trwa” – powiedziała Bored Panda.

Facebook.com/City Vets, Exeter

Źródło:
Facebook.com/City Vets, Exeter

Foster miała również kota o imieniu Meg, który odszedł w wieku 25 lat. Możesz być po prostu nieustannie zdumiony tym, jak bardzo ona smothers jej koty z uczuciem, umożliwiając im żyć znacznie powyżej ich życia.

Jak ten starszy kot świętuje swoje urodziny?

Po trzydziestce Rubble nie potrzebuje już ekstrawaganckiej uroczystości, a szczególnie nie chce być otoczony mnóstwem ludzi. Przebywanie w otoczeniu tylu ludzi i tyle hałasu zestresowałoby kota seniora. Zamiast tego Rubble obchodził swoje 30. urodziny w gabinecie weterynaryjnym, gdzie delektował się karmą Felix i mlekiem Whiskas Catmilk.

Dr Shaun Moore był weterynarzem Rubble’a. Oświadczył on, że Rubble cieszy się wyjątkowo dobrym zdrowiem i przyjmuje jedynie leki regulujące jego ciśnienie krwi. Weterynarz obdarował go również darmowym badaniem kontrolnym i lekami o wartości jednego miesiąca.

Mama Rubble’a planuje urządzić podobnie mało zobowiązujące przyjęcie z okazji zbliżających się 32. urodzin Rubble’a.

Po prostu wypada pozwolić kotu świętować w niestresującym otoczeniu, zwłaszcza w jego wieku.

“On jest teraz stary i nie chciałby zbyt wiele uwagi lub być hassled,” powiedział Foster.

Facebook.com/City Vets, Exeter

Źródło:
Facebook.com/City Vets, Exeter

“Wolelibyśmy, gdyby po prostu zostawiono go, by przeżył starość w spokoju” – zasugerował skromnie Foster.

Foster ma proste oczekiwania wobec 32. urodzin swojego kota – żeby były zarówno szczęśliwe, jak i spokojne.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.