Najstarszy szczeniak obchodzi 23 lata życia szczęśliwie –

Najstarszy szczeniak obchodzi 23 lata życia szczęśliwie –

Bully to Chihuahua, który urodził się w 1999 roku i ma obecnie 23 lata, co jest bardzo rzadkie. Nie przeszkodziło mu to jednak w prowadzeniu pełnego życia, mimo tak podeszłego wieku. Od dwóch lat mieszka w schronisku dla psów, kiedy to został bez właściciela.

Do 21 roku życia przebywał u starszego pana, którego energia fizyczna uniemożliwiała opiekę nad nim w sposób odpowiedni do wieku. Od tego czasu resztę swoich dni spędza w domu dla szczeniąt, gdzie otrzymuje dużo miłości, spędza większość czasu na długich drzemkach.

W zależności od rasy, wielkości i opieki, pies może dożyć 20 lat. Ale żeby żył ponad ten wiek jest naprawdę dość zdumiewający. Świadczy to o tym, że dopóki jego poprzedni właściciel był w stanie się nim opiekować, robił to z należytą starannością i dlatego Bulli wciąż może liczyć dni.

Gdyby nie zły stan zdrowia, to na szczęście nadal byłby u swojego właściciela, z pomocą przyszli mu ludzie z The Mr. Mo Project, organizacji zajmującej się ratowaniem psów. Dwa lata później Bulli wciąż tam jest.

Jeden ze znanych mediów powiedział, że jego właściciel był dumny z tego, jakim psem stał się Bulli, w rzeczywistości powiedział, że Bully był “duży pies w ciele małego psa“. Było to spowodowane tym, że jego pomniejszony rozmiar nie pasował do jego wielkiej osobowości.

Chris Hughes, dyrektor domu, w którym trzymany jest pies powiedział, że był zaskoczony sposobem Bully’ego, powiedział: “Bully jest słodki, niezależny, łagodny, cichy i ma szczek starego człowieka. Nawet w jego wieku lubi próbować przepychać inne Chihuahuas”.

Na przyjęciu z okazji 23. urodzin Bully’ego były balony, czapki i ciastka. Dyrektor dodał: “Nie ma zbyt wielu zębów, więc dostaliśmy dla niego miękkie ciasteczka i pokruszyliśmy je, aby mógł się nimi cieszyć. On naprawdę lubi spać, więc to najlepszy przysmak, jaki można mu dać”.

Ponieważ jest bardzo stary, ma tendencję do zasypiania w dowolnym miejscu. Zarówno Chris, jak i inni członkowie organizacji zgadzają się co do jednego – podsumował: “Staramy się celebrować wszystkie wspaniałe rzeczy, które dzieją się w naszym domu, ponieważ bardzo często zdarzają się rzeczy niezbyt wspaniałe“.