Motocykliści widzą szczeniaka i decydują się zatrzymać, aby go uratować –

Motocykliści widzą szczeniaka i decydują się zatrzymać, aby go uratować –

Duże miasta stanowią zagrożenie dla szczeniąt pozostawionych na pastwę losu. Pozostawione bez pomocy człowieka lub schronienia matki, ciekawość i dynamika populacji może zagrozić ich istnieniu.

To właśnie działo się na środku publicznej ulicy, gdzie szczeniak zignorowałiczba samochodów przejeżdżających obok i szczekał non stop, podczas gdy kierowcy robili wszystko, aby go nie dotknąć.

Dwóm osobom na motocyklu udało się dostrzec niebezpieczeństwo, w jakim znalazł się mały pies. Zatrzymali się na kilka chwil, o ile ruch na to pozwalał, a kierowca prawą ręką zabrał ze sobą szczeniaka i tym samym impulsem podał go współkierowcy.

W wideo, które stało się wirusowe na portalach społecznościowych, pokazuje, jak anonimowi bohaterowie odjechali z miejsca zdarzenia, jednocześnie chowając psa w skoczku, aby uspokoić zwierzę.

Filmik zgromadził już ponad milion wyświetleń i tysiące komentarzy dziękujących dwóm osobom za szlachetny gest.

Komentarze najbardziej wyróżniających się użytkowników były następujące: “Jak pięknie mam nadzieję, że dobrze się nim zaopiekują”, “Ten dzień rozpoczyna wielką przyjaźń”, “długie życie dla tych, którzy go uratowali i Happy life dla tego pięknego małego lomito”.

Choć nie wiadomo, co motocykliści zrobili z psem, nie wiadomo na pewno, czy adoptowali zwierzę, czy znaleźli dla niego odpowiedni dom, jedno jest pewne: ten gest przywrócił nadzieję wielu, którzy mogli obserwować tę sprawę. Zwracanie uwagi na otoczenie i bezinteresowne pomaganie czyni nas wrażliwymi ludźmi pełnymi dobrych intencji.