Młodzi ludzie zwracają zagubione niemowlę leniwca matce, a ona przytula je z całej siły –

Młodzi ludzie zwracają zagubione niemowlę leniwca matce, a ona przytula je z całej siły –

W Kostaryce znajduje się sanktuarium dzikiej przyrody tzw Jaguar Center którego lokalizacja jest stosunkowo blisko wybrzeża. Z tego powodu nierzadko zdarza się, że niektóre gatunki chronione trafiają w pewnym momencie na wybrzeże.

Tak właśnie stało się z cielakiem, który został omyłkowo oddzielony od matki. Kiedy został zauważony przez niektórych członków społeczeństwa, skontaktowali się z członkiem personelu na miejscu. Po przybyciu na miejsce obserwował on, jak dziecko leniwca skomlało.

jaguarrescuecentercr

Nie ma nic gorszego niż bycie z dala od mamy, a kiedy to się dzieje w królestwie zwierząt bardzo trudno jest znaleźć drogę do domu. Z tego powodu, wolontariusz centrum Centrum Ratunkowe “Jaguar słysząc skomlenie małego chłopca, postanowiła nagrać te dźwięki, aby odnaleźć jego matkę.

jaguarrescuecentercr

Działania te miały miejsce na plaży w Puerto Viejo de Talamanca, gdzie mały chłopiec został oddany w ręce weterynarza w celu sprawdzenia. W trakcie tych działań zlokalizowali gdzie znajdowała się matka tego małego chłopca.

jaguarrescuecentercr

Aby skłonić matkę do zejścia z drzewa, wolontariusz odtworzył płacz małego leniwca za pomocą telefonu komórkowego. Gdy matka usłyszała ten wyjątkowy dźwięk, zaczęła schodzić w dół. Moment spotkania został wrzucony do mediów społecznościowych pokazując osobę trzymającą dziecko na ręku, gdy leniwiec wspinał się w dół drzewa. Maluch przywiązał się do niej z niewielką pomocą ludzi i nie minęło wiele czasu, gdy znalazł się z powrotem w ramionach matki.

jaguarrescuecentercr

“JRC stworzyło tę metodę kilka lat temu, zawsze używamy jej, aby móc ponownie połączyć matkę z jej leniwym dzieckiem. Wzrusza to nasze serca za każdym razem, gdy jesteśmy w stanie być świadkami ponownego połączenia matki i jej dziecka.”powiedział na Instagramie rzecznik Jaguar Rescue Center.