Młody człowiek znajduje łosia w kłopotach i biegnie znaleźć dwie gałęzie, aby uratować jego życie –

Młody człowiek znajduje łosia w kłopotach i biegnie znaleźć dwie gałęzie, aby uratować jego życie –

W niektórych częściach Kanady temperatury mogą gwałtownie spaść. Temperatury mogą spaść nawet do minus 8 stopni Celsjusza, co prowadzi do powstania otulającej białej powłoki, która skamieniała istniejące jeziora i inne środowiska wodonośne.

Jedynymi osobami dotkniętymi tą naturalną sytuacją są nie tylko ludzie. W niektórych przypadkach zwierzętom przyzwyczajonym do tego klimatu może przydarzyć się jakaś wpadka, jak to miało miejsce w przypadku bohatera tej historii.

“Nie mogliśmy stać z boku i patrzeć, więc działaliśmy. Uratowaliśmy tego pięknego łosia z lodu, na którym się znajdował” byron Holbik napisał na swoim koncie na Instagramie. Wirusowość zdjęć była imponująca.

Działania te miały miejsce w Ontario w Kanadzie, gdzie średniej wielkości łoś miał stracić życie z powodu ekstremalnego zimna. Najwyraźniej kry lodowe ustąpiły i zamarzły właśnie wtedy, gdy łoś przechodził obok.

Powszechnie wiadomo, że łosie są doskonałymi pływakami. Jednak ten okaz nie miał wystarczająco dużo miejsca, aby móc wypłynąć z zimnej wody. Byron pomyślał więc o natychmiastowej formule, która doprowadziłaby ten piękny okaz do bezpieczeństwa.

Z pomocą przyjaciół podjęli działania i poszli szukać jakichś gałęzi, które pozwoliłyby im rozbijać lód w miejscu, gdzie znajdował się łoś. Dzięki tej akcji łoś mógł lepiej pływać i wyjść z trudnej sytuacji.

Gdy łoś zdołał się wydostać, na jego twarzy widać było ulgę. 500-funtowy okaz miał niebawem stracić życie, jeśli Byron i jego przyjaciele nie zainterweniują. Kilka chwil później położył się na śniegu, by odpocząć.

Improwizowani ratownicy spostrzegli, że jest to kobieta, której nogi z przyczyn podanych powyżej były prawie zamrożone. Od tego dnia Byron ma bardziej sensowne życie i z pewnością jest trochę szczęśliwszy za uratowanie zwierzęcia.