Młody człowiek znajduje kotka i postanawia go adoptować i zabrać ze sobą na cały świat –

Młody człowiek znajduje kotka i postanawia go adoptować i zabrać ze sobą na cały świat –

Martin Klauka, lat 32, pochodzenia niemieckiego, posiada motocykl Honda XRV 750 Africa Twin, na którym zamierza przejechać część świata drogą lądową. Kiedy ta inicjatywa życiowa się rozpoczęła, globtroterski motocyklista wyobrażał sobie swoje wycieczki w całkowitej samotności.

Ale podczas przejażdżki przez afrykański kraj Maroko, spotkał bezdomnego kota, który wziął jego serce. Teraz mały kotek przemierzył już kilkanaście krajów ze swoim przybranym ojcem, a podróż jeszcze się nie skończyła.

motomogli

Mogli to kotka, która dzięki swojej nowej życiowej rutynie nadaje zupełnie nowe znaczenie określeniu kot żądny przygód. Marcin do dziś pamięta, jak wyglądało spotkanie z kotkiem, który był w stanie negatywnym.

motomogli

“Siedzieliśmy na ulicach małego miasteczka, gdy mały kotek (…) był (…) zwrócił się do nas. Zawołałem ją, a ona natychmiast podeszła, położyła się w moich ramionach i zasnęła. Miejscowi, którzy widzieli ją wcześniej, powiedzieli mi, że jej matka została (potrącona) przez samochód i że ona, będąc zbyt młoda i zbyt młoda, by poradzić sobie sama, prawdopodobnie (straci życie) na ulicy” marcin wspomniał.

motomogli
motomogli

Martin nigdy nie przypuszczał, że skończy się na adopcji kociaka. Zawsze uważał, że jego marzenie o bardziej nomadycznym życiu wydaje się być oddzielone od posiadania zwierząt domowych, ale los miał w zanadrzu niespodziankę: zakochanie się w kociaku.

motomogli

“Kiedy wstałam, byłam jeszcze pełna wątpliwości, ale byłam już zakochana w tej małej, więc postanowiłam wsadzić ją na rower, żeby zobaczyć, jak sobie poradzi. ‘Zdecydowanie nie jest to odpowiednie miejsce dla kota’, pomyślałam, ale było to albo to, albo prawie pewna (strata) na ulicy” zauważył motocyklista.

motomogli

Adopcja zwierzęcia nigdy nie jest łatwym zadaniem. Więc Marcin wciąż miał wątpliwości. Ale kotka, po pół godzinie na motorze, była spokojna i nawet wydawała się cieszyć z jazdy. Kiedy docierają do miejsca, w którym mają spędzić noc, kociak eksploruje miejsce, aby nabrać zaufania.

Ten człowiek postanowił rzucić pracę i wyruszyć w podróż po drogach. “Oczywiście, to jest to, co lubi najbardziej, i po sprawdzeniu ze mną kilka razy, aby upewnić się, że naprawdę zostajemy, idzie na eksplorację przez wiele godzin, czasami nawet cały dzień” – mówi Marcin.

motomogli

W 2017 roku mężczyzna postanowił rzucić pracę i wyruszył w podróż drogową znad Morza Śródziemnego do Iranu, a następnie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przekraczając po drodze 10 krajów i ostatecznie docierając w grudniu do Dubaju.“Jestem zadowolony z tego, gdzie jestem w moim życiu i szczęśliwy, że poprowadziłem je szczęśliwie, że udało mi się przejść przez to wszystko”stwierdził motocyklista

motomogli