Młody człowiek skacze do basenu domowego, aby uratować starszego szczeniaka –

Młody człowiek skacze do basenu domowego, aby uratować starszego szczeniaka –

John Cassabria wykonywał dostawę do domu w Woburn, Massachusetts, USA, gdy nagle usłyszał bardzo dziwny i niezwykły hałas. Pracownik znanego lidera w dziedzinie dostaw do domu nie mógł uwierzyć własnym oczom.

Kiedy doręczyciel zatrzymał swoją ciężarówkę, aby lepiej słuchać. Zorientował się, że dźwięki wydawał 14-letni Husky o imieniu Luka, który gwałtownie pływał próbując utrzymać się na powierzchni basenu. Najwyraźniej od jakiegoś czasu unikał dna.

“Hałas, który usłyszałem, był jeszcze całkiem nie do opisania. Było to coś w rodzaju syreny zmieszanej z wyciem, jak wtedy, gdy wiatr wyje przez gałęzie drzew” cassabria wspomniał jednemu z mediów.

“Gdy tylko wiedziałem, co to jest, dźwięk przestał być interesujący, był niepokojący. Moje serce było zmotywowane. Dopóki nie dotarłem do niego fizycznie, nie byłem pewien, czy nadal jest z nami, a jedyne, o czym mogłem myśleć, to wydostanie go z basenu i upewnienie się, że jest bezpieczny.” wspomina prowizoryczny bohater.

“Po tym, jak wyszedłem z basenu, był bardzo zszokowany. Nie chciał, żebym opuścił jego stronę. Za każdym razem, gdy wstawałem, dotykał mnie łapą, więc zostałem przy nim przez cały czas.” powiedział wzruszony doręczyciel.

“Wiem, że wiele osób używało słowa ‘heroiczny’ i ‘bohater’, i może to ja jestem skromny, ale miesiąc później nadal nie widzę siebie jako bohatera. Widzę siebie jako osobę, która zrobiła to, co zrobiłby każdy właściciel psa” stwierdził młody człowiek, który nie zawahał się w żadnym momencie, aby uratować tego pięknego psiaka.

Matka Luka, kobieta w średnim wieku o imieniu Lucy Cadwell, była głęboko wdzięczna życzliwemu i bohaterskiemu człowiekowi, wie bowiem, że jej czyn miał ogromne znaczenie dla życia jej wielkiego przyjaciela.