Młody człowiek ratuje bociana, który nie potrafił latać i daje mu nowe życie – nowe życie dla bociana

Młody człowiek ratuje bociana, który nie potrafił latać i daje mu nowe życie – nowe życie dla bociana

W mieście Mohylew na Białorusi żyje bocian unikatowy. Okoliczności najwyraźniej skłoniły ją do podróży drogą lądową, gdyż nie potrafi latać.

Ślady na jej piórach świadczą o tym, że kilka razy została dotknięta, gdy znalazła się w nieznanej sytuacji. W drodze logicznej dedukcji stwierdza się, że ptak tworzył gniazdo w pobliżu linii energetycznych, gdy doświadczył niefortunnej ewentualności.

Niektórzy okoliczni mieszkańcy postanowili pomóc ptakowi i zabrali go do weterynarza w celu uzyskania pilnej pomocy medycznej. Mimo, że działali w porę, pracownicy służby zdrowia zwierząt byli w stanie leczyć ptaka najlepiej jak potrafili.

“Słyszałem o młodym bocianie, który został pozostawiony na liniach energetycznych, stracił przytomność i zszedł na ziemię…” elena Ersh, która chciała pomóc temu ptakowi, wspominała.

Specjaliści sprawdzili ptaka i musieli przeprowadzić interwencję polegającą na usunięciu połowy skrzydła. “Kiedy usłyszałem o tym, szukałem go bez zastanowienia”powiedziała Elena, która zabrała ptaka do własnego domu.

Bocian otrzymał imię Gosha i spał na balkonie, aby być bezpiecznym od dzikich zwierząt, a w ciągu dnia cieszył się otwartym powietrzem. Mimo że zbudowano dla niego miejsce, w którym mógł się swobodnie poruszać, ptak wydawał się być zniechęcony.

Gosha nie ruszała się, więc Elena pomyślała o zabraniu jej z powrotem do weterynarza. Dla niektórych specjalistów ptak udawał sytuację.

Ponieważ Elena nie wierzyła w to, co usłyszała od specjalistów, postanowiła zasięgnąć drugiej opinii. Dla tej kobiety powód tego stanu miał jeszcze jeden niuans.

“Obdzwoniłam wszystkie prywatne kliniki weterynaryjne szukając ornitologa i znalazłam jednego. Po zbadaniu jej powiedział, że gdyby czekała dłużej, straciłaby orientację, ponieważ jej skrzydło było nadal dotknięte” wspomniała kobieta zaniepokojona o Gosha.

Gdy zwróciła uwagę na ornitologa, ptak został poddany zabiegom u specjalisty, gdzie usunięto mu część skrzydła.Gosha po kilku godzinach snu obudziła się bez problemów.

Po kilku dniach zabiegów Gosha stopniowo stanęła na nogi i zaczęła przystosowywać się do nowego życia. Chociaż nie może latać, prowadzi spokojne życie i z łatwością wchodzi w interakcje z Eleną. Ten bocian znalazł szczęście pośród tak wielu negatywnych doświadczeń.