Młody człowiek na wózku inwalidzkim spieszy na pomoc swojemu psu w niebezpieczeństwie –

Darren Thomas stracił zdolność chodzenia w wyniku niefortunnej sytuacji. Znajomi nieznajomi chcieli zabrać rzeczy z jego domu, a przy próbie otworzyli ogień do Darrena, co wpłynęło na jego kręgosłup.

Mimo to, od tego momentu wola życia tego człowieka doprowadziła go do wyjątkowego treningu, który pozwolił mu rozwinąć znaczną ilość mięśni. Darren podnosi ciężary i dba o swoją dietę.

Te dobre nawyki stylu życia pozwoliły Darrenowi na dokonanie wyczynu ze swojej pozycji.

Compass Media
Compass Media
Compass Media

Okazuje się, że jego pupil Cassius, rottweiler ważący około 50 kg, przez pomyłkę zszedł do basenu. Ze względu na swoją wagę nie był w stanie utrzymać się na powierzchni, a jego pan usłyszał psa i postanowił podjąć działania.

Compass Media

“On zwykle nie narzeka, więc poszedłem zobaczyć, co się dzieje. Nie widziałem go nigdzie w domu, więc wyszedłem na zewnątrz i wtedy go zobaczyłem.”mężczyzna powiedział lokalnym mediom.

Compass Media

Darren podjął duże ryzyko przy tego typu wyczynach. Gdyby psiak wymagał większego wsparcia od swojego pana, bez wątpienia omyłkowo zszedłby do basenu. Cassiusowi udało się jednak wyjść bez szwanku. Choć psy tej rasy są bardzo dobrymi pływakami, ten nigdy nie chciał się uczyć.

Na filmie, który trafił na portal społecznościowy Youtube można zobaczyć, jak przebiegała akcja ratunkowa tego psa canine. To właśnie w tych chwilach człowiek odpowiada gestami takiej czułości i miłości, jaką dozują nam zwierzęta domowe.