Młody człowiek i jego pies przygotowują ludzką rutynę posągową, aby przejść przez życie razem –

Młody człowiek i jego pies przygotowują ludzką rutynę posągową, aby przejść przez życie razem –

Sztuka występuje w wielu formach, a w niektórych przypadkach wykładowcy wykorzystują każdy element, aby zaznaczyć swoją obecność. Yorge Luís Ruiz, chcąc pozostać niezatartym w umysłach ludzi, prezentuje się w bardzo szczególny sposób.

Artysta uliczny odgrywa ludzką figurę na ulicach miasta Fortaleza w Brazylii. Ale szczegółem, który czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym, jest to, że jego zwierzak, mały pies o imieniu Jaspe, towarzyszy mu w jego występach.

Ponieważ ten rodzaj sztuki sięga czasów średniowiecza, wymaga godzin twórczych przygotowań, co czyni go prawdziwym dziełem sztuki.

Cierpliwość, kontrola fizyczna i wytrzymałość to część cech tego Brazylijczyka i jego ukochanego pupila.

Yorge Luís Ruiz i jego pies Jaspe stali się sławni na ulicach brazylijskiego miasta.

Wielu turystów miało zrobione zdjęcie w towarzystwie tych dwóch wyjątkowych istot, które popisują się swoją przyjaźnią.

Lmały piesek stoi całkiem spokojnie, gdy pozuje do aparatu. Również w jej interpretacji posąg nie traci w żadnym momencie swojej obecności.

Dla Yorge Luísa Ruiza ten sposób zarabiania na życie zapewnił mu miejsce w sercach wielu imigrantów przybywających do miasta Fortaleza.

cachorrinhaartistaofficial

“Codziennie bardzo dziękujemy Brazylijczykom za to, że podoba im się nasza praca. Jesteśmy przytłoczeni wszystkimi pozytywnymi komentarzami, które otrzymujemy w tej chwili” – wspominał artysta.

cachorrinhaartistaofficial

Sekretarz kultury stanu Ceará zamieścił materiał filmowy o tej parze artystów, który stał się wirusowy w internecie z 2,84 mln wyświetleń na Twitterze.

cachorrinhaartistaofficial

Yorge jest synem wenezuelsko-brazylijskiej pary i jest bardzo zaangażowany w sprawy migrantów, którzy muszą znaleźć godny sposób na życie.

cachorrinhaartistaofficial