Młoda zamiataczka ulic wychodzi do pracy ze swoim szczeniakiem, aby nie zostawiać go samego w domu –

Młoda zamiataczka ulic wychodzi do pracy ze swoim szczeniakiem, aby nie zostawiać go samego w domu –

Thitirat Keowa-ram to imię kobiety, która codziennie zabiera do pracy swojego małego psa Mazdę. Nosi go w plecaku na plecach i nie przeszkadza jej ten ciężar. Wygląda na to, że robi to od dłuższego czasu, bo we wszystkich swoich pracach wygląda na bardzo przyzwyczajoną.

To samo można powiedzieć o psie, który mimo przebywania na grzbiecie właściciela nie wykazuje żadnych oznak dyskomfortu. Co jakiś czas kobieta zatrzymuje się i sprawdza, czy psu niczego nie brakuje.

Mazda to roczny czarno-biały mix Pudla/Shih Tzu, który sprawił, że wszyscy zakochali się w mediach społecznościowych. Ten psiak waży nieco poniżej dziesięciu kilogramów i ma bardzo potulny charakter.

Mazda jest widziana spokojnie zawieszona na kamizelce na plecach Thitirat jak plecak, gdy ta zamiata ulice przedmieścia Bangkoku. Dla pary przechodnie i ruch uliczny nie stanowią problemu. Nie trzeba dodawać, że dzień pracy dziewczyny zaczyna się we wczesnych godzinach rannych.

Podczas obowiązkowych przerw w pracy, psiak korzysta z okazji, by sobie ulżyć i nieco rozprostować nogi. Gdy zmienia się pogoda, Thitirat ubiera go w odpowiednie ubranie, aby pogoda nie dała mu się we znaki.

Mazda ma nawet swój własny mackintosh, który zapewnia mu suchość. Thitirat nigdy nie otrzymała nagany za przyprowadzenie swojego pupila do pracy. Wręcz przeciwnie, otrzymała dobre komentarze za sposób wykonywania swoich obowiązków.

ฐิติรัตน์ เขียวอร่าม

Niektóre firmy w Tajlandii rozważają umożliwienie pracownikom interakcji ze zwierzętami podczas wykonywania rutynowych czynności. Gdy tak się dzieje, poziom stresu znacznie się obniża.

ฐิติรัตน์ เขียวอร่าม

Thitirat i Mazda są nierozłącznymi przyjaciółmi. Ich związek zyskał popularność we wspomnianym azjatyckim kraju. Tylko takie działanie ma negatywny niuans: ciężar kła może wpłynąć na zdrowie pracownika, ale ona nie wydaje się mieć nic przeciwko.

ฐิติรัตน์ เขียวอร่าม