Młoda rodzina przekształca starą opuszczoną szopę w piękny malutki dom z budżetem 16 000 dolarów

Młoda rodzina przekształca starą opuszczoną szopę w piękny malutki dom z budżetem 16 000 dolarów

Chociaż małe domy istnieją od 1800 roku, ruch małych domów naprawdę rozpoczął się około 2000 roku, kiedy to mały dom profesora Uniwersytetu Iowa Jaya Shafera został przedstawiony w Des Moines Register.

Dla wielu w ruchu małych domów, uważają Jaya za ojca chrzestnego małych domów.

Chociaż nie był pierwszą osobą, która zamieszkała w malutkim domu, jego artykuł w Register zainspirował tak wielu ludzi w całym kraju do przejścia z życia w dużym domu do życia w malutkim domu.

“Artykuł był początkiem tego, co nazywamy współczesnym ruchem malutkich domów – co wyglądało jak mała wersja tradycyjnych domów”, Gary Johnson, współzałożyciel ruchu malutkich domów powiedział. “Mieszkał w czymś, co wyglądało jak fantazyjna szopa ogrodowa.”

View this post on Instagram

I taką właśnie próbę stworzenia podjęli we wrześniu 2020 roku Katy i Michał Zientek.

Odziedziczyli duży kawałek nieruchomości w Fayetteville w Teksasie po dziadkach Michaela, który obejmował duży dom i starą, 280-stopową szopę, zbudowaną w latach 80-tych. Zanim odziedziczyli nieruchomość, przez ostatnie siedem lat wynajmowali dom, więc byli podekscytowani, że teraz będą mieli swój własny dom.

Nie mogli jednak zamieszkać w dużym domu, bo najpierw chcieli go przebudować. Ale gdzie będą teraz mieszkać?

Cóż, kiedy wciąż mieszkali w swoim starym wynajmie, Katy uwielbiała oglądać w telewizji życie w małym domu i powiedziała Michaelowi, że chciałaby kiedyś tak mieszkać. Cóż, ten dzień nadszedł szybciej niż się spodziewali.

Odziedziczona nieruchomość zawierała szopę magazynową o powierzchni 280 stóp kwadratowych oddaloną o około pięćdziesiąt metrów od głównego domu. To było idealne rozwiązanie! Katy w końcu miała spełnić swoje marzenie o życiu w małym domku.

Michael miał doświadczenie w budowaniu, ale to był jego pierwszy raz, kiedy budował rzeczywistą strukturę nadającą się do zamieszkania.

Podczas gdy byli dość mocno ręczni przy całej swojej budowie, zatrudnili również ekspertów, którzy pomogli im w budowie ścian wewnętrznych. Ale poza tym 90% pracy zostało wykonane przez Katy i Michaela. Dodatkowo do budowy sufitu wykorzystali część materiałów ze stodoły znajdującej się na ich posesji.

Wewnątrz tego malutkiego domu, byli w stanie zbudować jedną sypialnię, wielofunkcyjny dom.

Była tam mała, ale pełna kuchnia, oraz salon/jadalnia, która również podwoiła się jako sypialnia dla ich siedmioletniej córki, Caroliny. Wewnątrz ich sypialni udało im się zmieścić pełnowymiarowe łóżko dla nich i ich 2-letniej córki, Harper. Jest tam również pełnowymiarowa komoda oraz pełna łazienka i szafa!

Michael dodał również zszywkę w większości malutkich domów, ganek, na którym mogą spędzać czas w te piękne wiosenne i letnie dni.

Ogólnie rzecz biorąc, wykończenie domu zajęło im 9 miesięcy przy budżecie 16 000 dolarów. A kiedy już wprowadzili się do wyremontowanego domu, planowali zatrzymać malutki domek i wymienić go na wakacyjny wynajem.

Od wynajmujących dom do właścicieli domów do wynajmujących, to jest to, co nazywasz postępem w nieruchomościach!

Chcesz zobaczyć, jak przekształcili tę 40-letnią szopę w przytulny dom dla czterech osób? Obejrzyj ten film!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.