‘Misiowa morda’ pies senior nie rozumie, dlaczego siedem razy był oddawany do schroniska

‘Misiowa morda’ pies senior nie rozumie, dlaczego siedem razy był oddawany do schroniska

Ludzie kochają słodkie psy, a słodkie, urocze psy są zwykle pierwszymi adoptowanymi w schroniskach.

Ale w SPCA of Wake County jest jeden słodki pies, który nie miał tyle szczęścia. Jego imię to Martin. Martin jest psem-seniorem, który został oddany przez swojego starszego tatę, który w podeszłym wieku nie mógł się już nim opiekować.

“Jego [tata] miał 89 lat i osiągnął punkt, w którym nie mógł zapewnić życia, na które czuł, że Martin zasługuje”, powiedziała Samantha Ranlet, specjalista ds. komunikacji marketingowej w SPCA, powiedziała The Dodo. “Chciał dla niego lepszego życia”.

To był ważny powód, aczkolwiek bardzo smutny.

Martin nie jest już młodym psem i potrzebuje kogoś, kto będzie w stanie zadbać o niego i jego potrzeby. I takie było też życzenie jego byłego taty, że Martin trafi do domu, w którym będzie mógł komfortowo przeżyć swoje ostatnie dni.

I wiecie co, wygląda na to, że Martin o tym wie i rozumie decyzję swojego taty.

“Dostosował się całkiem dobrze”, powiedział Ranlet . “Nie wiem, czy rozumiał, co się dzieje, ale nawet od pierwszego dnia był po prostu tym szczęśliwym, łatwym w obsłudze, naprawdę słodkim staruszkiem z misiową twarzą.”

Niestety, Martin nie miał najlepszego szczęścia do swoich adoptujących.

Był adoptowany, ale zawsze zwracany. W rzeczywistości został zwrócony siedem razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, kiedy przebywał w schronisku.

Opieka nad psami seniorami nie jest łatwa i najprawdopodobniej zdawali sobie z tego sprawę, kiedy zabrali Martina do domu. Jest też zarażony robakami serca.

Ale pracownicy schroniska nie poddali się. Wiedzieli, że przyszła rodzina Martina jest tam.

Więc zrobili kolejną najlepszą rzecz.

Napisali o Martinie na swojej stronie na Facebooku, aby znaleźć jego nową rodzinę.

“Martin naprawdę jest najlepszym chłopcem. Jego poprzedni właściciel powiedział, że jest niezwykle łagodny, szczególnie w stosunku do dzieci – Martin zwykł [przytulać się] do ich wnuków, aby mogły położyć na nim swoje głowy na drzemkę. Świetnie dogaduje się z ludźmi w każdym wieku, także z seniorami, dogaduje się z psami różnej wielkości i o różnym poziomie energii, jest nauczony chodzić w domu i w klatce. Martin jest trochę niedosłyszący (ma 10 lat), ale nadal zna kilka sztuczek i uwielbia być nagradzany smakołykami” – napisali na swoim Facebooku.

I wiecie co? To zadziałało!

Post stał się wirusowy i otrzymał prawie 3,000 udziałów. Nie trzeba dodawać, że w mniej niż 48 godzin, wniosek o jego adopcję został maksymalnie wyczerpany.

A jeden z tych wniosków pochodził od pary, która opiekowała się psami seniorami.

“Nie bali się jego wieku i nie bali się faktu, że miał chorobę wywołaną przez nicienie sercowe”, Ranlet podzielił się. “Po prostu zakochali się w nim i jego misiowej energii.”

Zabawne jest też to, że post sprawił, że Martin stał się super popularny:

“…zaraz po tym, jak rodzina Martina opuściła SPCA i zabrała go do sklepu zoologicznego, pracownicy sklepu zoologicznego natychmiast go rozpoznali i powiedzieli: ‘Czy to Martin?!” SPCA of Wake County shared on their Facebook post.

Chociaż pracownicy SPCA of Wake County tęsknią za Martinem każdego dnia, są tak wdzięczni i szczęśliwi, że w końcu mieszka w swoim nowym domu.

Jesteśmy tak szczęśliwi, że Martin znalazł tak wspaniały dom na zawsze! Zobacz film o SPCA of Wake County poniżej.

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.