Mieszkanka żąda, aby nowy sąsiad trzymał swoje psy z dala od swojego trawnika, aby jej dzieci mogły się na nim bawić

Mieszkanka żąda, aby nowy sąsiad trzymał swoje psy z dala od swojego trawnika, aby jej dzieci mogły się na nim bawić

Now-viral Reddit post szczegółowo opisuje scenariusz, który miał miejsce między członkiem stowarzyszenia właścicieli domów i jej nowym sąsiadem, lekarzem.

Teraz można by pomyśleć, że skoro obie osoby noszą tytuły normalnie szanowane przez społeczność, to będzie to dojrzała interakcja.

Niestety, to było bardziej jak coś, co można zobaczyć, jak wybuchają między gimnazjalistami.

Właściwie, nastolatki mogły sobie z tym lepiej poradzić.

Nikt nie powiedział, że dogadanie się z sąsiadami zawsze będzie łatwe, ale ta historia ma ludzi krytykujących taktykę tej mamy z “Mean Girls”.

Post na Reddit został napisany przez 30-kilkuletniego dermatologa, który kupił nowy dom.

Jednym z jego wyraźnych intencji zakupu było to, że jego dwa psy mogły mieć podwórko do zabawy zamiast być zamknięte w mieszkaniu.

“Szukałem dość długo, zanim znalazłem dom, który mi się podobał (miał duży trawnik) i w końcu go kupiłem. Jest w bardzo małej dzielnicy w moim mieście i dość spokojnej, co zawsze jest świetne” – wyjaśnił lekarz.

Nie taki spokojny, na jaki wygląda.

Pixabay

Źródło:
Pixabay

“Przeprowadziłem się do tego domu około tygodnia temu i nie miałem żadnych prawdziwych kłopotów w ogóle. Wszyscy wydawali się wystarczająco przyjaźni.”

Włącznie z jednym z jego sąsiadów, który jest członkiem lokalnego stowarzyszenia sąsiedzkiego, który zapukał do jego drzwi.

Nie niosła ze sobą koszyka “powitalnego”.

Pixabay

Źródło:
Pixabay

“Nie jestem i nie planuję nigdy do nich dołączyć [the neighborhood association], ale nie szkodzą mi, więc jest dobrze”, powiedział lekarz, który idzie przez FaultFabulous na Reddit. “Poszedłem odpowiedzieć na drzwi i zobaczyć, czego potrzebowała. Na początku była całkiem miła, witając mnie w sąsiedztwie i to wszystko.”

I właśnie wtedy sprawy poszły na południe.

FaultFabulous

Źródło:
FaultFabulous

Jego sąsiadka uznała, że ma prawo prosić go o trzymanie psów w środku, gdy nie ma go w domu. Nawet jeśli jego podwórko jest ogrodzone.

Ale najlepsze jest to, dlaczego.

“Dzieci lubią bawić się na trawnikach domów i boją się twoich psów. Musisz więc umieścić je w środku, gdy nie ma cię w domu” – powiedziała mu.

Pixabay

Źródło:
Pixabay

To, co go odrzuciło od kompromisu z nią, a przynajmniej próby cywilizowanej rozmowy, to prawdopodobnie fakt, że zamiast zapytać, powiedziała mu, co “musi” zrobić.

“Przez chwilę nie do końca wierzyłem w to, co usłyszałem i poprosiłem ją o powtórzenie, a ona mi pobłażała, jakby to było częste zjawisko. Po prostu powiedziałam jej płasko: ‘Nie, trawnik jest dla psów. Twoje dzieci nie mają żadnego interesu, by wchodzić na moją posesję, ani nie masz żadnych podstaw, by stawiać takie żądanie’ – wyjaśnił lekarz w swoim poście.

Niewiarygodnie, była zszokowana.

Pixabay

Źródło:
Pixabay

Nie spodziewała się i była wyraźnie niezadowolona, że ten człowiek miał czelność stanąć w obronie własnej i dochodzić swoich praw jako właściciel nieruchomości i podatnik.

Następnie zagroziła mu wpływem.

Dalej zagroziła, że zadzwoni do stowarzyszenia i gromady innych osób, które wydawało jej się, że są ważne.

“Po prostu powiedziałem jej płasko, że może zadzwonić do papieża dla wszystkich dbam. To była moja własność i moja wypowiedź w tym pozostaje”, powiedział.

Kobieta odeszła w zawirowaniach.

Weszła w tryb “Mean Girls”.

Najwyraźniej zaczęła rozsiewać plotki o nim wśród innych sąsiadów.

“Ludzie, którzy uśmiechaliby się do mnie lub mówili ‘dzień dobry’, nie patrzą już nawet na moją twarz” – wyjaśnił.

Ta kobieta faktycznie rozsiewała plotki jak dziecko, żeby nikt nie rozmawiał z nowym sąsiadem.

A jej sąsiedzi faktycznie traktowali tego biednego człowieka w określony sposób na podstawie tego, co ktoś inny im powiedział i bez wyrobienia sobie własnego zdania.

Trudno uwierzyć i smutno jest zdać sobie sprawę, że to wydarzenie rozwinęło się między dwoma przypuszczalnie szanowanymi dorosłymi osobami.

Podczas gdy jego nowi sąsiedzi najwyraźniej podtrzymują “mentalność paczki” członka HOA, dermatolog znalazł siłę w liczbach na Reddicie.

Większość ludzi, którzy przeczytali post, dźwięcznie potwierdziła, że nie był w błędzie za stanie na ziemi i domaganie się praw do tego, jak jego własność była używana.

Uzyskaj pełne szczegóły tego ziarnistego doświadczenia w oryginalnym poście poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

AITA za to, że nie pozwalam dzieciom sąsiadów bawić się na moim trawniku? from AmItheAsshole