Mężczyźni wskakują do rzeki, by ratować zagrożoną żyrafę

Mężczyźni wskakują do rzeki, by ratować zagrożoną żyrafę

Rzeka została spuchnięta przez ostatnie deszcze i mała żyrafa, działając niezależnie od swojej matki, weszła do wody i była niesiona przez prąd. Zauważyli to niektórzy mieszkańcy, którzy postanowili wejść do rzeki, aby jej pomóc.

Dla fortunnych ratowników był to moment, w którym musieli postawić do dyspozycji nawet własną uczciwość. Gdyby byli nieostrożni, mała żyrafa straciłaby życie.

Baba Sue

Akcja ratunkowa trwała nieco ponad cztery godziny. Nie było łatwo ustawić małą żyrafę w bezpieczniejszej pozycji.

Dużą rolę w ratowaniu potrzebującej żyrafy odegrało zmęczenie, niska energia i strach. Z tego powodu konieczne było wstawiennictwo innych mieszkańców, aby zabrać zwierzę.

Baba Sue

Jednym z nich była Baba Sue, która dokonała publikacji w Facebook dotyczące tych działań. Pozytywne komentarze nie pojawiały się długo. Trzeba przyznać, że światowa populacja żyraf w ostatnich latach wyraźnie maleje.

“Chłopaki, dzika przyroda to ZŁOTO!, musimy ją kochać i szanować“napisała Baba Sue. Takie akcje z pewnością wywołają uśmiech na twarzy.

Baba Sue

Choć ta historia pochodzi z 2016 r, jest wyraźnym przykładem tego, jak niektórzy ludzie narażają własne życie, aby ratować życie zwierząt naprawdę potrzebujących ludzkiej ręki.