Mężczyźni podejmują ryzyko, aby uratować wściekłego kobuza złapanego w pułapkę na niedźwiedzie

Mężczyźni podejmują ryzyko, aby uratować wściekłego kobuza złapanego w pułapkę na niedźwiedzie

Bobcaty znane są ze swoich umiejętności prześladowania i polowania. Ale tak naprawdę nie musimy się ich obawiać, ponieważ bardzo rzadko zbliżają się do ludzi. Więc jeśli spotkasz jednego, to albo go zaskoczyłeś, albo jest chory.

W obu przypadkach najlepszym sposobem postępowania jest powolne wycofanie się (nie uciekaj!).

Czasami jednak (rzadko!) można pozwolić, by poczucie obowiązku przezwyciężyło strach. Przed takim wyborem stanęli dwaj przyjaciele, gdy natknęli się na rannego kobuza, który utknął w pułapce na zwierzęta.

YouTube – Chris W

Źródło:
YouTube – Chris W

Chris Ward i jego przyjaciel Aaron zdecydowali, że nie mogą pozwolić, aby stworzenie cierpiało i umierało tam, więc wyruszyli z misją uwolnienia go. Ale mózg bobcata jest dość mały i zły, zraniony bobcat nie ma większego instynktu niż rzucić się na wszystko wokół.

YouTube – Chris W

Źródło:
YouTube – Chris W

Dwójka nagrała spotkanie, które rozpoczęło się od ogłoszenia, że planują uwolnić kota, pomimo tego, że jest on “wrednym małym kolesiem”

Podczas gdy on syczy, warczy i warczy, dwaj podchodzą do niego bez większego planu, tylko duży kij i torba duffel trzymać wokół niego, więc nie może drapać, podczas gdy oni próbują go uwolnić.

Nie można pomóc, ale czuć się źle dla biednego małego faceta, który jest wyraźnie przestraszony z jego umysłu. Ludzie, z drugiej strony, wydają się całkiem pewni siebie.

Jest dużo chichotu w ich imieniu, co czyni wideo trudniejszym do oglądania dla niektórych widzów, ponieważ kot idzie berserk, prawdopodobnie dalej raniąc jego uwięzioną łapę.

YouTube – Chris W

Źródło:
YouTube – Chris W

Bobcat nie ma zamiaru być przypiętym do torby i atakuje ją zawzięcie. (Aby być sprawiedliwym, nie ma pojęcia, że mężczyźni próbują mu pomóc)

Kiedy w końcu udaje im się go przypiąć kijem z podwójnym ostrzem na kilka sekund, szybko ucieka i dalej protestuje ich wysiłki łamiąc kij. W tym momencie można pomyśleć, że lepiej by to wyglądało jako praca dwóch osób, ale najwyraźniej ktoś musi to nagrać dla potomności.

Kiedy zaczyna wyglądać na to, że kot przyzwyczaja się do kija, prawie go uwalniają (i jest trochę kolorowego języka, który następuje po tym kolejnym failu).

Bobcat w końcu zaczyna traktować kij jak zabawkę wroga, co daje jednemu z mężczyzn szansę na zdjęcie pułapki na niedźwiedzie nogą.

I w końcu go uwalniają!

W tym momencie można by się spodziewać, że nowo uwolnione zwierzę odwróci się i ucieknie, ale kot siedzi wyprostowany i tylko wpatruje się w swoich ratowników. Mężczyźni są zdziwieni, a jeden z nich mówi “on jest po prostu chillin’, niech odzyska siebie”

YouTube – Chris W

Źródło:
YouTube – Chris W

Mężczyźni dają kotu pełną szacunku chwilę na przetworzenie męki.

Jest jeszcze trochę warczenia i chrapania, ale nie ma wysiłku ze strony bobcata, aby ruszyć w kierunku mężczyzn.

Screencap via YouTube

Źródło:
Screencap via YouTube

W końcu jednak rusza, ale po prostu chowa się pod ich Jeepem.

Nie jest to idealne rozwiązanie, delikatnie mówiąc!

YouTube – Chris W

Źródło:
YouTube – Chris W

Oczywiście koty są zaskoczone przez obroty silników, więc gdy tylko uruchomią Jeepa, on ucieka na wolność. A podczas ucieczki wygląda po prostu świetnie.

Koniecznie kliknijcie na poniższy film, aby obejrzeć scenę i jej szczęśliwe zakończenie.

Ratownicy zgodnie przyznają, że było to bardzo fajne doświadczenie.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.