Mężczyzna z Alaski karmi bieliki, a kamera rejestruje majestatyczny widok

Mężczyzna z Alaski karmi bieliki, a kamera rejestruje majestatyczny widok

Przygotuj się na uczucie zazdrości, jeśli jedyne, co masz szansę nakarmić, to gołębie na lokalnym nabrzeżu. Jessie Peck może spędzać czas z bielikami!

Tak się składa, że mieszka w miejscu z jedną z największych populacji bielików na świecie – Unalaska na Alasce. Mieszka tam 5000 osób i około 600 bielików, które są tam przyciągane przez ptactwo wodne i padlinę, na której lubią ucztować.

Dutch Harbor

Dutch Harbor na Unalasce jest jednym z najbardziej obfitych miejsc połowowych na świecie. Ułatwia to rybakom pozostawianie złowionych ryb dla orłów.

YouTube – jessie peck

Źródło:
YouTube – jessie peck

Tyle wolności w jednym miejscu!

Cóż, FAKTYCZNIE, choć wygląda to ładnie, dla niektórych jest to bardziej coś w stylu Alfreda Hitchcocka.

YouTube – jessie peck

Źródło:
YouTube – jessie peck

Ptaki

Znane są jako “holenderskie gołębie haborskie”, ale orły mogą być również dość agresywne. W rzeczywistości Unalaska jest światową stolicą ataków orłów.

A w sezonie lęgowym – zapomnij. Jeśli znajdziesz się między nimi a ich dziećmi, możesz trafić na ostry dyżur.

Zastępca komendanta policji Jennifer Shockley powiedziała Alaska Republic:

“Mamy te znaki, które umieszczamy co roku, aby przypomnieć ludziom, że w okolicy gniazdują orły” – powiedział Shockley. “Zrobią wszystko, aby chronić swoje młode, a to zazwyczaj obejmuje rzucanie się na ludzi i używanie szponów do ranienia ich głów”

YouTube – jessie peck

Źródło:
YouTube – jessie peck

Chwila majestatu

Chociaż sprawia to, że jesteśmy nieco mniej chętni do odwiedzenia portu, nie możemy powstrzymać się od oglądania z podziwem, jak mężczyzna karmi stado orłów w filmie, który umieścił na YouTube. Wideo Jessiego Pecka zostało obejrzane prawie 9 milionów razy.

Jak widać, stworzenia mają tendencję do tłoczenia się wokół siebie. I to jest problem w całym porcie – po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca dla nich wszystkich, więc sprawy mogą stać się nieprzyjemne.

YouTube – jessie peck

Źródło:
YouTube – jessie peck

Mimo to, to niesamowite zobaczyć tak wiele w jednym miejscu!

Co o tym myśleć?

Nawet tym, którzy zostali zaatakowani przez orła, trudno jest nie uznać tego ptaka za całkiem fajnego.

Porucznik Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych Andres Ayures był ścigany w dół góry przez zirytowanego orła, przekonanego, że zamierza zakończyć jego życie.

“Kiedy zostałem zaatakowany, wciąż podziwiałem orła za to, że był tak majestatyczny” – powiedział Ayures. “To był fantastycznie wyglądający orzeł”

YouTube – jessie peck

Źródło:
YouTube – jessie peck

Nie mogliśmy powstrzymać się od śmiechu.

Nadal zazdrosny?

Komentujący byli zachwyceni filmem, być może nie myśląc o tym, co może oznaczać posiadanie tak wielu głodnych drapieżników w pogotowiu.

“To wspaniałe! Jakie to szczęście dla Alaski, że mają tak wiele tych wspaniałych drapieżników! ❤️🦅🇺🇸” – powiedział jeden z widzów.

Inni byli przekonani, że “chillowanie” z orłami byłoby niesamowite.

“To byłoby takie majestatyczne doświadczenie. Setki najpiękniejszych stworzeń natury przybywających, by odpocząć z tobą na łodzi… super.”

Jasne, są majestatyczne, ale nie można po prostu “odpocząć” z dzikimi zwierzętami.

YouTube – jessie peck

Źródło:
YouTube – jessie peck

Rybak komercyjny Bob Wilson powiedział Men’s Journal:

“Czy uważam, że są szkodnikami? Jak najbardziej. Ale to fajne szkodniki, więc w porządku. Robią bałagan na mojej łodzi, co jest w pewnym sensie złe, ale są naszym narodowym ptakiem i tak je kochamy”

Ok. Kupimy to.

Koniecznie przewiń poniżej, aby zobaczyć niezwykłe wideo!

Prosimy podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.