Mężczyzna ratuje ciężko rannego lisa, który staje się jego nowym najlepszym przyjacielem

Mężczyzna ratuje ciężko rannego lisa, który staje się jego nowym najlepszym przyjacielem

Wiemy, że psy i koty świetnie nadają się na zwierzęta domowe, ponieważ zwierzęta te są uważane za udomowione. Nie są nowicjuszami w ludzkim stylu życia i łatwo przystosowują się do tego rodzaju środowiska.

Jednak pewien mężczyzna nie spotkał psa ani kota, ani zwykłych zwierząt domowych, które mógłby zabrać do domu. Spotkał za to dzikiego lisa, który ostatecznie stał się jego najlepszym przyjacielem.

Pexels – Eric Mclean

Źródło:
Pexels – Eric Mclean

W Turnbridge Wells w Anglii organizacja Fox Project znalazła lisa, który bardzo potrzebował pomocy. Zwierzę było poważnie ranne i leżało bezradne i słabe na poboczu drogi.

The Fox Project to biuro informacji o dzikiej przyrodzie i firma konsultingowa zajmująca się odstraszaniem lisów, utworzona w 1991 roku w Wielkiej Brytanii. Organizacja zbudowała szpital dla dzikich zwierząt w 1993 roku, w którym przyjmuje i leczy około 700 lisów i 250 młodych każdego roku.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Organizacji pozostały tylko dwie opcje dla Croppera.

Rudy lis, któremu nadano imię Cropper, był w złym stanie. Zdiagnozowano u niego toksoplazmozę i powrót na wolność nie jest już możliwy.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Pierwszą opcją była eutanazja lisa, a drugą znalezienie domu, który przyjąłby zwierzę. Niezwykle trudno jest znaleźć kogoś, kto przygarnąłby dzikie zwierzę, zwłaszcza lisa znanego ze swojej natury.

Jednak pomimo ich niskich oczekiwań, pewien człowiek wystąpił naprzód i przyjął Croppera do swojego domu.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Mike Trowler, emerytowany inżynier, zgodził się zabrać Croppera do domu i zaakceptować lisa jako część swojej rodziny.

Mike zawsze był zafascynowany lisami i ich zachowaniem, a kiedy usłyszał o Cropperze, był bardziej niż zadowolony, że może go przyjąć do swojego domu. Spędza dużo czasu z lisami, a przebywanie z Cropperem nie stanowi dla niego żadnego problemu.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Podobnie jak ludzie z The Fox Project, Mike jest pasjonatem ratowania dzikich lisów potrzebujących pomocy medycznej. Pomaga również lisim młodym nabrać sił przed wypuszczeniem ich na wolność.

Ten miły człowiek cierpliwie zaopiekował się Cropperem i przywrócił go do zdrowia.

Rudy lis jadł w psiej misce, drzemał i relaksował się z kotami Mike’a. Cropper uwielbiał wychodzić na spacery z Mikiem i cieszyć się piękną przyrodą. To, co Cropper lubił najbardziej, to głaskanie po brzuchu, które Mike często mu dawał.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Mike przygarnął Croppera w 2001 roku i po sześciu latach szczęśliwych dni spędzonych razem, Cropper zmarł, gdy Mike był jeszcze pod jego opieką. Mężczyzna mógł stracić Croppera, ale nie powstrzymało go to przed przyjmowaniem innych lisów potrzebujących domu.

Mike adoptował również innego lisa, Jacka, który również został uratowany.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Chociaż Mike akceptuje odpowiedzialność i ryzyko związane z posiadaniem lisa, nadal ostrzega opinię publiczną, że lisy nie są zwierzętami domowymi. Jedynym powodem, dla którego Cropper i Jack zostają z nim, jest to, że nie można ich już zwrócić na wolność ze względu na ich warunki.

Zakończenie życia lisów nie jest preferowaną opcją, więc Mike zaakceptował je jako swoje zwierzęta domowe, które ostatecznie stały się jego najlepszymi przyjaciółmi.

YouTube – Uzoo

Źródło:
YouTube – Uzoo

Dowiedz się więcej o Mike’u i jego prawdziwej życzliwości dla lisów w potrzebie, oglądając poniższy film.

Prosimy podziel sie tym z przyjaciółmi i rodziną.