Mama wita 14-kilogramowego chłopca po 19 poronieniach

Mama wita 14-kilogramowego chłopca po 19 poronieniach

19 łamiących serce poronień później, para z Arizony w końcu przywitała się z najnowszym dodatkiem do swojej rodziny 4 października ubiegłego roku. Cary i Tim Patonai doświadczyli 17 poronień między narodzinami swoich dzieci i dwóch kolejnych w ostatnim roku.

Baby Finnley zmienił to wszystko, wychodząc i ważąc 14,1 uncji po urodzeniu. To dwa razy więcej niż waży przeciętny noworodek!

“Finnley był małym celebrytą w szpitalu. Każdy chciał mieć z nim selfie” – wspominał Cary. “OB/GYN, który przeprowadził cesarskie cięcie, powiedział, że w ciągu 27 lat nigdy nie widział noworodka tej wielkości. Było tyle emocji przy porodzie”

Finnley był dwa tygodnie wcześniej, ale mierzył długie 23,75 cala. Pełnowartościowe dzieci mają średnio około 20 cali.

“Dostali go na skali jak, ‘14.1, nigdy nie widziałem go tak dużego’,” Cary, 36, powiedział ABC 15 Arizona. “Lekarz i jedna z najsłodszych pielęgniarek tam, wszyscy robili sobie z nami selfies. Oczywiście pytali o pozwolenie, ale byli po prostu tak napompowani”

Gdyby urodził się w odpowiednim czasie, według lekarzy byłby jeszcze większy.

Dzieci urodzone w stanie ciężkim mają “makrosomię płodową”, przy czym tylko około 9% dzieci na świecie ma ten stan powszechnie spowodowany otyłością, cukrzycą matki lub nadmiernym przyrostem masy ciała w czasie ciąży. Dzieci te są również na większe ryzyko otyłości i zaburzeń metabolicznych.

Lekarze kazali dostarczyć Finnleya przez cesarskie cięcie. Poród pochwowy spowodowałby rozdarcie i nadmierne krwawienie.

Światowym rekordzistą Guinnessa było włoskie dziecko, które urodziło się w 1955 roku z wagą 22,8 funta. W Nowym Jorku kobieta dostarczyła 15,5-funtową dziewczynkę w 2019 roku.

Cary wie, jak nosić dzieci, ale Finnley to inne wyzwanie.

“Doszło do tego, że ledwo mogłem się poruszać. Zajęłoby mi 30 minut, aby dojść do siebie po wzięciu prysznica”, powiedziała.

Devlen, najstarszy Cary, ważył 8,2 funta przy urodzeniu. Everett, jej dwulatek, miał 11,11 funta. Finnley przybył i pobił wszystkie te rekordy, wprawiając w osłupienie nawet lekarzy.

“Kiedy [Everett] urodził się, był w pierwszej piątce największych u mojego lekarza i byłem jak, ‘Tylko czekasz, dostanę się na szczyt listy, całkowicie żartując dwa lata temu. A potem przypadkowo to zrobiliśmy”, powiedziała.

Finnley nosi onesies dla 6- do 9-miesięcznych dzieci, z pieluchami wykonanymi dla dzieci w wieku 8 miesięcy lub więcej. A potem jest jego apetyt. Noworodki piją około jednej do dwóch uncji mleka, ale Finnley przyjmuje cztery i pół uncji.

Cary opisuje Finnleya jako “przytulnego” i “świetnie śpiącego” Jego tata przewiduje, że jego ciężki syn będzie uprawiał sport.

“Będzie piłkarzem” – powiedział dumny ojciec. “Wsadź go w te ochraniacze”

Nie podano żadnych szczegółów, czy Cary i Tim przeszli płodność lub inne zabiegi medyczne, ale ważne jest to, że po tych wszystkich łamiących serce poronieniach, Finnley przyszedł z całą masą miłości.

Musisz podziwiać ducha Cary. Jest twardą mamą, że wytrzymała wszystkie trudy. A Tim był tam przez cały czas, po prostu kochając i wspierając ją i inne dzieci.

Obejrzyjcie wideo poniżej, aby poznać historię Finnleya!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.