Mama przynosi noworodka do pracy, a szef nieświadomie pstryka zdjęcie

Mama przynosi noworodka do pracy, a szef nieświadomie pstryka zdjęcie

Odpowiednie przestrzeganie potrzeb związanych z zadaniami zawodowymi i jednoczesnym wychowywaniem noworodka to bez wątpienia najtrudniejszy etap w życiu rodzica.

I staje się o wiele trudniejszy, gdy wiesz, że nie ma nikogo z powrotem w domu, kto mógłby zająć się niemowlęciem, podczas gdy ty pójdziesz do pracy.

Love What Matters

Źródło:
Love What Matters

Pracującym mamom jest zazwyczaj trudniej, gdyż muszą zmierzyć się z trudami opieki nad dzieckiem, wypełniając jednocześnie także obowiązki zawodowe.

Ale jedna mama, Melody Jett Blackwell z Tennessee, jest jedną szczęśliwą mamą! Szczęściarą w odniesieniu do posiadania miejsca pracy, w którym mamy mogą zabierać swoje niemowlęta do pracy.

Tak się złożyło, że pewnego popołudnia, gdy Melody pracowała ze swoim niemowlakiem u boku, jej szef pstryknął jej zdjęcie.

Facebook – Maryland Farms Chiropractic

Źródło:
Facebook – Maryland Farms Chiropractic

Szef Melody był tak poruszony przez uroczy spektakl, że podzieliła się zdjęciem na oficjalnej stronie swojej firmy na Facebooku, podpisując je po prostu “ona sprawia, że wygląda tak łatwo” i wyjaśniając swoje myśli w tej sprawie.

Melody pracuje jako asystentka w Maryland Farms Chiropractic i jej szefowa zawsze była bardzo hojna dla Melody podczas jej terminu ciąży.

Newsner

Źródło:
Newsner

Oprócz słodkiego podpisu, jej szefowa napisała krótki wpis na Facebooku towarzyszący zdjęciu Melody z niemowlakiem. Oto on:

Mówiąc swoją narrację dla Love What Matters, Melody opowiedziała, jak była traktowana życzliwie przez swojego szefa od samego początku terminu ciąży.

“Kiedy urodziłam dziecko, moja szefowa była bardzo hojna, dając mi 3-miesięczny urlop macierzyński. Po tym czasie pozwoliła mi pracować z domu przez większość tygodnia i przychodzić do biura tylko raz w tygodniu. Pozwala mi zabrać dziecko ze sobą, kiedy przychodzę, abyśmy mogli kontynuować więź i karmienie piersią.”

Oczywiście, takie życzliwe i chwytające za serce przykłady z miejsc pracy to rzadka dobra wiadomość.

Tydzień macierzyństwa

Źródło:
Tydzień Macierzyństwa

Nic dziwnego, że ten akt dobroci pozostawił w umyśle Melody tak głębokie wrażenie. Takie, którego nigdy nie zapomni.

Status i słodkie zdjęcie tej pracującej mamy roztopiło serca wielu osób na mediach społecznościowych. Do tej pory post zebrał prawie 2,5K polubień i 1,3K udziałów tylko na Facebooku.

Niesamowite jest to, że Melody dowiedziała się o tym dopiero wtedy, gdy jej zdjęcie rozeszło się wirusowo w mediach społecznościowych. Melody ma nadzieję, że pewnego dnia każde miejsce pracy na świecie pozwoli na tego typu udogodnienia dla pracujących mam.

Parenting Isn’t Easy

Źródło:
Parenting Isn’t Easy

“Wiem, że nie każde biuro i środowisko pracy sprzyja dzieciom i niemowlętom, ale myślę, że więcej miejsc może być bardziej elastycznych niż obecnie” – mówi Melody dla Love What Matters.

Bez wątpienia jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zniesienia, gdy trzeba wychować dziecko, a oboje rodzice muszą iść do pracy, aby wypełnić zobowiązania.

Gdyby miejsca pracy na całym świecie pozwalały na większą pobłażliwość wobec pracujących mam, pomogłoby to nie tylko zmniejszyć uraz psychiczny, ale także zaoszczędzić dodatkowe wydatki finansowe np. na opiekę nad dziećmi.

“To ogromnie pomaga w kosztach opieki dziennej. Mam nadzieję, że więcej mam w przyszłości otrzyma możliwość, którą ja mam, aby dostać się do spędzania każdego dnia z moim dzieckiem, ale także przyczynić się do dochodu rodziny.”

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Pinterest – Melody Jett Blackwell

Facebook – Maryland Farms Chiropractic

Maryland Farms Chiropractic

Love What Matters!

Newsner