Mama leniwca łączy się z dzieckiem, które spadło z drzewa

Mama leniwca łączy się z dzieckiem, które spadło z drzewa

Wszyscy wiemy, że leniwce poruszają się dość wolno. Ale jedna matka leniwca wydawała się poruszać z nieco większą pilnością, kiedy chwyciła swoje dziecko po tym, jak została zjednoczona ze swoim niemowlęciem.

Pracownik z Jaguar Rescue Center znalazł dziecko 10 maja po tym, jak spadło z drzewa. Pracownik kostarykańskiego centrum ratunkowego badał wówczas zgłoszenie o rannym zwierzęciu w okolicy.

The Jaguar Rescue Center

Źródło:
The Jaguar Rescue Center

Przed skierowaniem się z powrotem do centrum, pracownik usłyszał płacz.

Podążył za dźwiękiem szlochów i zobaczył strapione dziecko leniwca trójpalczastego płaczące w piasku.

Dziecko próbowało zawołać mamę, ale ta wracała do baldachimu drzewa.

The Jaguar Rescue Center

Źródło:
The Jaguar Rescue Center

“Usłyszał płacz i natychmiast rozpoznał, że to dziecko leniwca (ich płacz przypomina gwizd)”, powiedziała Noelia, pracownica Jaguar Rescue Center, The Dodo. “Widział mamę na drzewie, ale ona wspinała się z powrotem na szczyt. Wierzymy, że dziecko spadło z mamy i płakało, aby ją przyciągnąć, ale ze względu na hałas na plaży, prawdopodobnie go nie usłyszała.”

Pracownik nie był pewien, jak daleko spadło dziecko, więc zostało zabrane na kontrolę do weterynarza, aby upewnić się, że nie zostało zranione.

Na szczęście leniwiec, który miał zaledwie kilka tygodni, nie odniósł poważnych obrażeń.

Według Fundacji Ochrony Leniwców, leniwce czasami spadają, ale są bardzo odporne i przeżyły nawet upadki z wysokości ponad 90 stóp.

The Jaguar Rescue Center

Źródło:
The Jaguar Rescue Center

Biedak był po prostu trochę zmęczony i słaby, więc podano mu płyny i zapewniono drzemkę.

Podczas gdy leniwiec odpoczywał, pracownicy Jaguar Rescue Center opracowali plan połączenia młodego z jego mamą.

Postanowili nagrać krzyki dziecka i odtworzyć je przez głośnik na plaży, mając nadzieję, że mama usłyszy je i wróci na drzewo po swoje dziecko.

The Jaguar Rescue Center

Źródło:
The Jaguar Rescue Center

I udało się! Członkowie personelu przynieśli dziecko z powrotem na plażę, jak tylko mama zaczęła robić sobie drogę powrotną ulicą.

Minęło około dwóch godzin, zanim mama zbliżyła się na tyle, że członkowie personelu przekazali dziecko mamie, aby mogła je wziąć do ręki.

Członkowie personelu mogli wyczuć ulgę, jaką czuła mama po połączeniu się z dzieckiem. To był dość emocjonalny moment dla ludzi w Jaguar Rescue Center.

The Jaguar Rescue Center

Źródło:
The Jaguar Rescue Center

“Kiedy go chwyciła, [mogliśmy] powiedzieć, że bardzo tęskniła za swoim dzieckiem i była wdzięczna, że ma je z powrotem” – powiedziała Noelia. “To był emocjonalny moment dla nas wszystkich i mamy nadzieję, że ta mama i dziecko [robią] pozostać bezpieczne. Roztapia nasze serca za każdym razem, gdy możemy być świadkami ponownego spotkania mamy i jej dziecka.”

Najwyraźniej matka leniwca nie zdawała sobie sprawy, że dziecko spadło.

Na szczęście ludzie z Jaguar Rescue Center byli tam, aby pomóc.

Szybko wkroczyli, aby upewnić się, że dziecko jest zdrowe i przynieść go z powrotem do matki.

Centrum Ratunkowe Jaguara

Źródło:
Centrum Ratunkowe Jaguara

Filmik z ponownego spotkania mamy i dziecka został obejrzany ponad 30 milionów razy. Możesz dowiedzieć się więcej o rodzajach zwierząt, które Jaguar Rescue Center ratuje na www.jaguarrescue.foundation.

Sprawdź słodkie wideo poniżej!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.