Mama kotka zostawia swoje małe na progu domu, aby otrzymać lepsze życie –

W domu w Montrealu w Kanadzie rodzina otworzyła swoje drzwi wejściowe, aby odkryć miot trzech kotów. Jeden z nich był w gorszym stanie niż dwa pozostałe, więc rodzina postanowiła zasięgnąć porady w znanym w mieście schronisku dla zwierząt.

Była to montrealska grupa ratownicza, znana jako Chatons Orphelins Montréal, która była ekspertem w opiece nad zwierzętami niepełnosprawnymi fizycznie. Konieczne było, aby rodzina zwróciła się do nich o pomoc, gdyż samodzielnie nie udałoby się maluchom prosperować.

Kotka zostawiła swoje kocięta pod drzwiami domu, w którym mieszka ta życzliwa rodzina, jakby instynkt podpowiadał jej, że to właściwe miejsce do pozostawienia swoich małych. Y, widząc co się potem działo w ich życiu, czas udowodnił, że ta zatroskana matka miała rację.

Chatons Orphelins Montréal

Trzy małe kociaki stały pod drzwiami same, nie było śladu matki w pobliżu, rodzina nawet czekała na wypadek, gdyby matka pojawiła się, aby szukać swoich kotów dziecięcych, ale to nigdy się nie stało. Rodzina postanowiła więc zrobić kolejny krok.

Nic dziwnego, że nie minęło wiele czasu, a najmłodsze dziecko, które było w najgorszym stanie, straciło życie. To postawiło rodzinę w stan gotowości, więc natychmiast przynieśli pozostałe dwa do środka, aby dać im schronienie i jedzenie.

Chatons Orphelins Montréal

Zdawali sobie sprawę, że aby pomóc im zdrowo rosnąć, będą potrzebowali fachowego doradztwa. W tym miejscu pojawili się ludzie z Chatons Orphelins Montréal, ponieważ kocięta były tak cienkie, że wymagały bardziej specjalistycznej opieki niż ta, którą mogła im zapewnić rodzina.

Chatons Orphelins Montréal

Ich karmienie komplikował fakt, że nie utrzymywały pokarmu w swoim małym żołądku. To uniemożliwiło im dokonanie procesu trawienia, więc ich rozwój byłby znacznie zagrożony.

Chatons Orphelins Montréal

Jedna z wolontariuszek w centrum (Celine Crom) powiedziała: “Para rodzeństwa trafiła pod naszą opiekę i była w złym stanie. Nazwaliśmy je Maui (rudy) i Atena (szary), rozpoczęliśmy leczenie i ścisły 24-godzinny harmonogram karmienia”.

Chatons Orphelins Montréal

“To niesamowite, że udało im się zajść tak daleko. Były tak (cienkie).Celine powiedziała. Choć były bardzo wątłe i wychudzone, nigdy nie opuszczały się nawzajem i trzymały się ze wszystkich sił, by żyć.

Chatons Orphelins Montréal

“Kociaki spędziły długi czas na spaniu, aby ich ciała mogły się zagoić i odzyskać siły. Rodzeństwo przylgnęło do siebie jak klej, a podczas drzemki zawsze było na sobie.” celine dodała.

Chatons Orphelins Montréal

“Kociaki przywiązały się do swojej przybranej matki. Za każdym razem, gdy przychodzi z butelką, wspinają się na jej ramię, aby zwrócić jej uwagę i (skomlą), dopóki nie zostanie im podane ich jedzenie.” wspomina wolontariuszka schroniska, która bardzo lubi kociaki, które dostały mokrą pielęgniarkę.

Chatons Orphelins Montréal

Maui, który był niedorozwinięty, wreszcie osiąga swoje rozmiary. Jest jeszcze mniejszy, ale ma pełny brzuszek i dużo energii” celine dodała zapytana o powrót kociaków do zdrowia.