Mama gorylica pokazuje swoje dziecko i daje pocałunki w czoło

Mama gorylica pokazuje swoje dziecko i daje pocałunki w czoło

Niesamowita scena miała miejsce w zoo w Calgary, kiedy to matka gorylica zaprezentowała swoje małe młode tłumowi, a niektórzy zwiedzający mieli szczęście być świadkami tej chwalebnej chwili.

Na poniższym filmie widać, jak gorylica trzyma swoje młode blisko i całuje je w czoło, zanim je nabrała i uniosła w powietrze.

To był prawdziwy moment Simby.

Youtube – ViralHog

Źródło:
Youtube – ViralHog

Na nagraniu widać, jak ktoś mówi: “O mój Boże! Czy ona właśnie dała mu buziaka?” Inna kobieta potwierdza miły i zabawny gest goryla i mówi: “Dziękuję, że nam to pokazałeś!”

Goście byli naprawdę zaskoczeni, a jednocześnie zahipnotyzowani miłością i uwielbieniem, jakim mama goryl darzy swoje piękne dziecko.

To jedna dumna mama.

Youtube – ViralHog

Źródło:
Youtube – ViralHog

W sekcji komentarzy poruszono jednak ważną kwestię – niewolę tych zwierząt. Nie uważamy, że dzikie zwierzęta powinny być trzymane w niewoli, chociaż jest to dopuszczalne w niektórych sytuacjach, takich jak w imię ochrony zagrożonych gatunków.

Narodziny zachodniego goryla nizinnego są przedstawione w tym filmie, co jest bardzo radosną okazją dla całego świata. Narodziny goryla są szczególnie istotne, ponieważ jest to gatunek poważnie zagrożony.

To ważny sukces narodzin.

Youtube – ViralHog

Źródło:
Youtube – ViralHog

Sześć dorosłych zachodnich goryli nizinnych rezyduje w zoo w Calgary, a wraz z narodzinami tego niemowlęcia jesteśmy o krok bliżej do uratowania goryli.

Naturalna populacja goryli spadła o 80% w ciągu ostatnich 30 lat, według Calgary Zoo. Ponieważ telefony komórkowe muszą być wykonane z bardzo poszukiwanego minerału koltanu, siedliska są niszczone i częściej kłusowane.

Ludzie mieli różne opinie.

Youtube – ViralHog

Źródło:
Youtube – ViralHog

Tłum był zachwycony, a także poruszony wyobrażeniem, że te zwierzęta są trzymane w ogrodach zoologicznych. Jeden z użytkowników stwierdził, że zwierzęta powinny być pozostawione na wolności. Inny respondent odparł, że ogrody zoologiczne są bezpieczniejszym środowiskiem dla dzikich i zagrożonych zwierząt.

Byłyby one krzywdzone przez kłusowników, gdyby były stworzeniami pozostawionymi na wolności. Ogrody zoologiczne mają programy hodowlane i są zaangażowane w badania i ochronę, aby zapobiec wyginięciu gatunków.

Ogrody zoologiczne walczą z wyginięciem.

Youtube – ViralHog

Źródło:
Youtube – ViralHog

Bez ogrodów zoologicznych, gatunki takie jak kondory kalifornijskie, wilki czerwone, oryksy, Hellbendery i Okapi wyginęłyby. Dzięki wysiłkom ogrodu zoologicznego w Calgary w zakresie opieki i odżywiania goryli, gatunek zachodnich goryli nizinnych ma w końcu szansę na przetrwanie.

Czasami lepiej jest je chronić w zamian za ich wolność, aby mogły przetrwać. Mamy nadzieję, że odzyskają swoją populację i może kiedyś znów będą mogły zostać wypuszczone na wolność.

Youtube – ViralHog

Źródło:
Youtube – ViralHog

Byliśmy zdumieni jednorazowym doświadczeniem, jakim był moment Simby. To tylko pokazuje, że miłość matki i duma idą przez wszystkie rodzaje stworzeń, ludzkich lub nie. Mamy nadzieję, że z taką miłością matki jak ta, dziecko goryla wyrośnie na silne i zdrowe stworzenie, które będzie mogło pomóc w dalszym ratowaniu swojego gatunku. To jest pełne koło!

Obejrzyj wideo poniżej, aby być świadkiem momentu Simby.

Proszę PODZIEL SIĘ tym ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.