Mały piesek uczy się wykonywać sztuczkę, aby otrzymać kawałek chleba jako prezent –

W piekarni w Cordobie, w stanie Veracruz, w Meksyku, pies wykonuje kilka piruetów, aby zdobyć sympatię ludzi. Intencją tych działań jest wywołanie empatii u klientów, którzy topią się w ruchach kła i odpowiednio podają mu jedzenie.

Akcje zostały zamieszczone w mediach społecznościowych przez Cristian Zab. W tych działaniach można zobaczyć, jak mały pies gwałtownie potrząsa swoim ciałem, wpatrując się w kobietę z sąsiedztwa, która wydała mu polecenie, aby obrócić się w swojej pozycji.

christianzabjim

Sieci społecznościowe pełne są materiałów audiowizualnych, w których bohaterem jest pies wykonujący jakąś czynność podobną do ludzkiej. Istnieją również reakcje tego samego, które generują natychmiastową wirusizację, która może trwać tygodniami w obrębie przychylności cybernautów.

christianzabjim

Użytkownicy mediów społecznościowych podziwiali umiejętności szczeniaka i dodał komentarze takie jak np: “Po raz kolejny udowodniono inteligencję zwierząt”, “Piękna, zawsze daj jej trochę jedzenia” i “Taka szlachetna”.

christianzabjim

Początkowo pies nie zrozumiał znaku, więc kobieta powtórzyła mu go innymi słowami. “Ale odwróć się” – powiedziała, a zwierzę natychmiast posłusznie się odwróciło. Według osoby, która upubliczniła zdjęcia, wspomniany szczeniak ma właściciela, choć nie ma zbyt wielu informacji.

Niezależnie od tego, czy mają właściciela, czy nie, szczenięta uwielbiają otrzymywać specjalne rzeczy, zwłaszcza jeśli jest to ich ulubione jedzenie. To właśnie dzięki takim prostym rzeczom zawsze udaje im się rozjaśnić nasz dzień i uczynić życie oazą nadziei, przez to, że w trudnych chwilach wywołują uśmiech na naszych twarzach.