Mały kotek naśladuje swojego ukochanego człowieka, gdy jest głaskany –

Mały kotek naśladuje swojego ukochanego człowieka, gdy jest głaskany –

Koty nigdy nie przestają zadziwiać człowieka. Można to powiedzieć z przyzwoitością po tym, jak mały kotek został zauważony w mediach społecznościowych, dając swojemu ludzkiemu przyjacielowi przytulankę. Najwyraźniej mały kotek naśladował zachowanie swojego ludzkiego towarzysza.

Jako gatunek, koty przejawiają elastyczny system społeczny. Mogą żyć samotnie lub w grupach, jeśli dostępne są wystarczające zasoby. Co jednak rzadko spotykane, szybko reagują nawet na bodźce społeczne, takie jak pieszczota.

Idealny wiek kociąt do socjalizacji i dostosowania się do człowieka to okres między 2 a 7 tygodniem życia. Niektóre kocięta mogą przejawiać długotrwałe skutki rozwojowe. Jednak w przypadku bohatera tej historii jego rozwój przebiegał w obrębie ludzkiego jądra rodzinnego.

W okresie socjalizacji kociąt zaleca się, aby miały one kontakt fizyczny z co najmniej czterema różnymi osobami. Wpaja im to przekonanie, że człowiek nie jest niebezpieczny, co ułatwia odpowiednią wymianę uczuć.

Na wspomnianym wcześniej filmie dziewczynka usiadła na swoim meblu, gotowa do odpoczynku, i korzystając z kilku minut nagrała się telefonem komórkowym. Tymczasem kotek nie przestawał miauczeć, aby zwrócić na siebie uwagę swojego człowieka.

Sięgnęła po niego, by dać swojemu pupilowi pieszczotę, by go uspokoić. To, czego sobie nie wyobrażała, to fakt, że otrzyma bardzo osobliwą reakcję ze strony kota. Kotek nie zawahał się odwdzięczyć tej słodkiej akcji swojej właścicielce, również obdarzając ją pieszczotą, która przejdzie do historii.

Filmik zyskał miliony wyświetleń w mediach społecznościowych. Nigdy nie wyjdzie z mody okazywanie miłości stworzeniu, które jedyne czego potrzebuje to zrozumienia i czułości.