Malutka wioska stworzona dla bezdomnych weteranów, dająca im bezpieczne miejsce do życia bez żadnych kosztów

Malutka wioska stworzona dla bezdomnych weteranów, dająca im bezpieczne miejsce do życia bez żadnych kosztów

Nie jest tajemnicą, że po postawieniu swojego życia na linii, weterani czasami wracają do domu i doświadczają ekstremalnych trudności. Od problemów ze zdrowiem psychicznym, przez problemy z dostępem do opieki zdrowotnej i możliwości pracy, po znalezienie i zabezpieczenie domu, weterani stawiają czoła tym trudnościom bez większej pomocy. Ale organizacja non-profit z Kansas City w stanie Missouri postanowiła coś z tym zrobić.

Zbudowali małe miasto w mieście.

Złożone z 49 maleńkich domów na obszarze obejmującym zaledwie kilka bloków Kansas City, domy te tworzą swobodne życie dla każdego weterana, który potrzebuje miejsca na pobyt. Każdy dom ma od 240 do 320 stóp kwadratowych, więc są naprawdę małe, ale wszystkie domy spełniają lokalne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego i mają pełne media.

Te domy umożliwiają byłym żołnierzom przejście z życia bezdomnego i z powrotem do posiadania pewnych podstawowych ludzkich potrzeb spełnionych.

Każdy weteran dostaje mieszkanie we własnym domu, ale jest połączony z całą społecznością.

Te domy przychodzą z podstawowymi rzeczami. Każdy weteran ma łóżko do spania, kuchnię, łazienkę i małą przestrzeń życiową. To tylko tyle, by człowiek czuł się jak w domu. Najlepsze jest to, że kiedy weteran jest gotowy do wyprowadzki, może zabrać ze sobą wszystkie urządzenia, które chce. Za każdym razem, gdy wprowadza się nowy weteran, każdy dom jest wyposażany w nowe urządzenia.

Aby społeczność wydawała się jeszcze bardziej zabawna i gościnna, weterani mogą przyprowadzić swoje psy, aby z nimi zamieszkać. Wielu weteranów ma psy i w rezultacie jest dużo szczeniaków do pogłaskania. Założyciele Veterans Community Project uważają, że psy pomogły stworzyć jeszcze większe poczucie ciepła i wspólnoty.

Nie byłoby to możliwe bez pomocy wolontariuszy i społeczności, której zależy na poprawie jakości życia każdego człowieka.

To małe miasto zostało zbudowane z pomocą wielu wolontariuszy. W rzeczywistości Veterans Community Project szacuje, że 70% miasta zostało zbudowane przez wolontariuszy.

Dodatkowo, organizacja non-profit, która zorganizowała miasto, szkoli również menedżerów przypadków, aby pomóc tym weteranom osiągnąć sukces w różnych aspektach życia. Menedżerowie przypadków pracują z weteranami nad takimi kwestiami jak znajomość finansów, zdrowie i dobre samopoczucie, rozwijanie osobistej sieci wsparcia i znalezienie zatrudnienia. Wielu żołnierzy wraca ze swoich tras z minimalnym lub żadnym systemem wsparcia, więc to naprawdę zmienia rzeczy dla ludzi.

Veterans Community Project to organizacja non-profit stojąca za tym wszystkim.

Veterans Community Project to organizacja non-profit, która została utworzona przez byłych weteranów walk, którzy znają z pierwszej ręki wyzwania związane z reintegracją do życia cywilnego. Skupiają się oni na poprawie warunków życia weteranów w okolicach Missouri.

W samym Kansas City mają zarówno VCP Village, jak i The Veteran Outreach Center, budynek typu walk-in, w którym weterani mogą otrzymać bezpłatną pomoc w poruszaniu się po aspektach życia weterana. W Outreach Center, weterani mogą szukać pomocy w dostępie do swoich świadczeń VA, uzyskać skierowania do usług w zakresie zdrowia psychicznego i fizycznego oraz uzyskać dostęp do spiżarni z żywnością, wśród wielu innych form wsparcia.

Weterani, którzy zamieszkali w tym małym mieście mówią, że zmieniło ono ich życie.

Dla niektórych z nich pomoc materialna była wspaniała, ale co ważniejsze, wsparcie emocjonalne i życzliwość, które otrzymują dzięki temu programowi, wpłynęły również na nich. Na Facebooku Veterans Community Project cytuje weterana żyjącego w ich społeczności, który mówi:

“Nigdy nie miałem nikogo, kto zrobiłby coś dla mnie. Zawsze byłem tym, który robił dla mojej rodziny i moich przyjaciół – ale to jest niesamowite…Teraz jak błogosławiony możesz być w tym życiu?”

To niesamowite widzieć, że nonprofit ma tak wiele bezpośredniej pomocy w poprawie życia ludzi.

Różnice, które to maleńkie miasto robi w życiu ludzi są namacalne. Jest to jeden dobry pomysł, który z pewnością chciałbym, aby został powielony w całym kraju. Pomaganie weteranom stanąć na nogi i zapewnić sobie lepsze życie jest szczytnym celem, a to małe miasto malutkich domów z pewnością udowodniło, że działa.

Obejrzyj wideo poniżej, aby usłyszeć więcej o tym niesamowitym projekcie!

Prosimy o podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.