Małpa widzi jelenie szukające jedzenia i obniża gałąź drzewa, aby mogły się pożywić –

Małpa widzi jelenie szukające jedzenia i obniża gałąź drzewa, aby mogły się pożywić –

Zachowanie zwierząt zawsze potrafi zaskoczyć człowieka. Niektórzy opracowują rutyny, które można przenieść na płaszczyznę ludzką, aby dać lekcję ludziom, którzy nie cenią zwierząt. To, co wydarzyło się w pewnej miejscowości w Indiach, jest tego przykładem.

Okazuje się, że w poście, który pojawił się na portalu społecznościowym Twitter, widać małpę, która opuszcza gałąź drzewa, aby dwa jelenie mogły się posilić z jej liści. Osoby, które zobaczyły te zdjęcia były naprawdę zszokowane.

“Przyjaźń między małpą i jeleniem w lesie, dobrze udokumentowana. Oto jeden z nich. Pomaganie drogiemu jeleniowi w karmieniu”, wspominał Susanta Nanda, który jest oficerem Indyjskiej Służby Leśnej.

Z punktu widzenia ścisłej logiki ewolucyjnej zachowanie małpy nie ma żadnej logiki. Koncepcje jej instynktów są znacznie bardziej powszechne w królestwie zwierząt, ale publikacja z pewnością została dobrze przyjęta.

“Istoty ludzkie muszą nauczyć się od zwierząt sztuki radosnej uczynności. Dzielenie się i wymiana między wszystkimi musi być zagwarantowana przez wszystkich”napisał jeden z użytkowników wspomnianego portalu społecznościowego.

“Natura nauczyła nas tak wielu rzeczy. Ładny strzał”, napisał inny użytkownik. “Musimy się od nich uczyć” skomentował trzeci. Po raz kolejny okazuje się, że zwierzęta są żywymi istotami zdolnymi do przeżywania szerokiej gamy emocji, w tym empatii.