Maleńka koala przytula się i nie chce opuścić mamy podczas operacji ratującej jej życie

Maleńka koala przytula się i nie chce opuścić mamy podczas operacji ratującej jej życie

Kiedy mama koala Lizzy została potrącona przez samochód w pobliżu Brisbane w Australii ze swoim joey Phantomem w torbie, została szczęśliwie przywieziona do ludzi, którzy mogli jej pomóc.

Szpital dla dzikich zwierząt w australijskim zoo ustalił, że Phantomowi “cudem” nic się nie stało i nie odniósł obrażeń, ponieważ był bezpiecznie schowany w torbie mamy.

Ale tego samego nie można było powiedzieć o mamie Phantoma.

Szpital stwierdził, że Lizzy miała uraz twarzy.

Miała również zapadnięte płuco, które wymagało operacji ratującej życie.

“Były poważne obawy o Lizzy, kiedy się pojawiła, ale na szczęście udało się ją ustabilizować”, powiedział koordynator RSPCA Qld Wildlife Lee Pirini Brisbane Times.

Wierny 6-miesięczny syn Lizzy nie chciał opuścić boku mamy podczas jej operacji.

Przez cały czas nawet ją przytulał.

“Fantom jest z Lizzy podczas jej procedur i badań kontrolnych, aby zapewnić, że ani mama, ani pęcherz nie będą się stresować”, powiedział szpital, zgodnie z ABC News.

“Podobnie, Fantom jest w ‘woreczku’ podczas ważenia, aby zapewnić, że czuje się bezpiecznie i chroniony, gdy jest z dala od mamy.”

Zdjęcia tego słodkiego dziecka trzymającego się swojej mamy szybko stały się wirusowe w sieci.

Świat z zapartym tchem obserwował, jak poradzi sobie rodzina.

“[Niesławny duet koala ze szpitala Australia Zoo Wildlife Hospital został wypuszczony z powrotem na wolność w pobliżu Ipswich w Queensland, gdzie został pierwotnie znaleziony”, powiedział komunikat prasowy szpitala, zgodnie z TODAY.

Przed wysłaniem z powrotem na wolność, rodzina koala musiała zostać oczyszczona medycznie i otrzymać “czystą kartę zdrowia”.”

Zostały również oznakowane i mikrochipowane.

“To takie satysfakcjonujące widzieć, jak pacjenci tacy jak Lizzy stają się lepsi”, powiedziała pielęgniarka weterynaryjna Jamie-Lynn Hevers.

Cały personel szpitala był szczęśliwy widząc, że rodzina ma się dobrze i przygotowuje się do wypuszczenia z powrotem na wolność.

“Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż osiągnięcie udanej rehabilitacji dla tych dwóch pięknych koali”, powiedziała dr. Rebecca Millers, która opiekowała się dwoma koalami podczas rekonwalescencji Lizzy, powiedziała 9 News.

“Nie były z nami długo, ale w krótkim czasie, kiedy je mieliśmy, wszyscy całkowicie zakochaliśmy się w tej uroczej parze.”

Szpital dla dzikich zwierząt w australijskim zoo leczył ponad 58 000 dzikich zwierząt.

Zazwyczaj otrzymują napływ rannych koali między sierpniem a lutym.

Dzieje się tak dlatego, że są one bardziej aktywne podczas cieplejszej pogody.

“Niestety, wspaniałe wyniki, takie jak te, nie zdarzają się wystarczająco często, a z sezonem urazowym tuż za rogiem, najważniejsze jest, aby organizacje takie jak Australia Zoo i RSPCA QLD ściśle współpracowały w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników dla wszystkich dzikich zwierząt”, powiedział Pirini.

“Chciałbym osobiście podziękować weterynarzom i pielęgniarkom w Australia Zoo za ich wsparcie i wiedzę i oczywiście nie możemy się doczekać współpracy w przyszłych przypadkach, jak tylko się pojawią.”

Ale wszyscy nadal kibicują Lizzy i Phantomowi w świetnym wyniku.

“Phantom był bardzo czuły, przylgnął do swojej mamy, aby zapewnić komfort podczas jej procedury, ale wkrótce po tym, Lizzy była tą, która robiła wszystkie pieszczoty”, powiedział Millers. “Mamy nadzieję, że będą kontynuować swój kochający związek, gdy wrócą do życia na wolności”.

Kliknij, aby zobaczyć uroczy duet w poniższym filmie!

Proszę podziel sie tym to z przyjaciółmi i rodziną.