Małe słoniątko uczy się trzymać własną butelkę –

Małe słoniątko uczy się trzymać własną butelkę –

Bondeni to imię tego pozbawionego matki słonika. Przybył do ośrodka Sheldrick Wildlife Trust w Nairobi, gdy był zaledwie noworodkiem. Od tego czasu jest codziennie karmiony butelką.

Nie mógł sam się karmić, bo był tak mały, zawsze potrzebował pomocy, ale po skończeniu dwóch lat zaczął próbować trzymać butelkę swoim tułowiem. Choć na początku nie był w stanie jej utrzymać, to po kilku próbach w końcu udało mu się to zrobić samodzielnie, bez kogoś trzymającego.

Sanktuarium S.W.T

Sheldrick Wildlife Trust stwierdza: “Może i jest mały, ale Bondeni ma mnóstwo osobowości: spójrzcie na niego, jak próbuje być duży i sam trzyma swoją butelkę z mlekiem…”

Sanktuarium S.W.T

Bondeni trafił do nas w bardzo młodym wieku, błąkał się bez opieki, a jego stan fizyczny był niefortunny. Jego łapy były pełne nieszczęść w wyniku trudnych miejsc, przez które musiał przejść. Ci, którzy go znaleźli, natychmiast zabrali go do miejsca, gdzie mogli mu pomóc i gdzie mógł wyzdrowieć.

Sanktuarium S.W.T

O jego przeniesieniu do ośrodka, był karmiony specjalną formułą za pomocą butelki, która miała idealny rozmiar dla jego wieku i wagi. Przyjmował ją co trzy godziny z pomocą jednego z opiekunów.

Sanktuarium S.W.T

Dr. Dame Daphne Sheldrick była prekursorką organizacji zajmującej się dzikimi zwierzętami, poświęconej opiece nad słoniami. Dzięki jej pracy wiele słoni zostaje adoptowanych, otoczonych opieką i ostatecznie wraca na wolność.

Praca ta odbywa się we współpracy z Kenya Wildlife Service i Kenya Forest Service. Nieoceniony wkład w ochronę dzikiej przyrody tego obszaru, gdzie pomoc i świadomość ekologiczna zawsze będzie potrzebna.

Sanktuarium S.W.T