Małe słoniątko biegnie na “ratunek” człowiekowi na środku rzeki

Małe słoniątko biegnie na “ratunek” człowiekowi na środku rzeki

Słonie to niesamowite, inteligentne zwierzęta. Są bardzo empatyczne i mają inteligencję emocjonalną.

Niestety jednak, ludzie nie zawsze traktują te łagodne zwierzęta tak, jak powinny być traktowane.

Unsplash/ Keyur Nandaniya

Źródło:
Unsplash/ Keyur Nandaniya

Ludzie polują na słonie dla czegoś, co one mają, a czego człowiek nie może wyprodukować: dla kości słoniowej. Z tego powodu przebywanie tych zwierząt na wolności może być niebezpieczne. I tak, niektóre zwierzęta, które przechodzą przez próby, są zabierane do sanktuariów.

Tak właśnie stało się w przypadku Kham La.

W 2016 roku pięcioletni Kham La został przywieziony do Elephant Nature Park w Tajlandii.

Unsplash/ Hu Chen

Źródło:
Unsplash/ Hu Chen

Mała słonica została oddzielona od matki w młodym wieku i musiała przejść przez ceremonię “łamania duchów”, która zamierza sprawić, że słonie podporządkują się ludziom. Wkrótce zaczęła być szkolona do udziału w przedstawieniach, ale miała szczęście, że została uratowana.

Ostatecznie Kham La została zabrana do Elephant Nature Park i została ponownie połączona z matką.

To sprawiło, że obie były niezwykle szczęśliwe. Chociaż na początku jej matka była niechętna z powodu traumy, jaką wywołała u niej ich poprzednia separacja. Ale wkrótce na nowo uformowały swoją więź.

W tym samym roku Kham La miała okazję udowodnić wszystkim, że słonie to rzeczywiście zwierzęta o życzliwym sercu, które nie mają zamiaru skrzywdzić człowieka. Wręcz przeciwnie, są gotowe zaoferować pomocne… kopyto, jeśli widzą człowieka w kłopotach.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Rzeczywiście, Kham La uratowała życie człowieka – a przynajmniej taki miała zamiar – gdy zobaczyła pływającego w rzece mężczyznę.

Pracownik sanktuarium o imieniu Darrick był w rzece – prawdopodobnie po prostu pływał, ponieważ nie wydawał się być w niebezpieczeństwie – kiedy Kham La go zauważyła. Wiedziała, że musi mu pomóc i natychmiast podjęła działania.

Słoń wbiegł do wody i zaczął pospiesznie przemieszczać się w kierunku mężczyzny. Kiedy Darrick zorientował się, że Kham La zbliża się do niego, zaczął płynąć do brzegu rzeki, prawdopodobnie przestraszony, że jeśli ogromne zwierzę podejdzie zbyt blisko, może dojść do wypadku.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Kham La wkrótce podchodzi do Darricka, a ten wygląda na zadowolonego, że przeszła przez cały ten trud tylko po to, by go uratować.

Słoń wyciąga swoją trąbę, której mężczyzna mógłby użyć jako makaronu do basenu, aby utrzymać się na powierzchni. Dwójka spotyka się w tym, co wygląda jak słodki uścisk, a mężczyzna odwraca twarz w stronę kamery uśmiechając się!

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Serdeczny filmik rozszedł się wirusowo z ponad 21 milionami wyświetleń.

To takie słodkie widzieć jak Kham La próbuje “uratować Darricka” Wszyscy, którzy obejrzeli filmik, pokochali go.

“Możesz zobaczyć młody uśmiech słonia, wiedząc, że jej przyjaciel był bezpieczny pod nią. Słonie mogłyby nas nauczyć bycia lepszym człowiekiem” – napisał jeden z widzów.

YouTube Screenshot

Źródło:
YouTube Screenshot

Pomimo wszystkiego, co Kham La przeszła, nadal jest słodkim słoniem, który kocha ludzi. Co za niesamowite zwierzę.

Sprawdź wideo z Kham La ‘ratującym’ Darricka poniżej!

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.