Listonosz prowadzi “chłodną” rozmowę ze szczekającym psem

Listonosz prowadzi “chłodną” rozmowę ze szczekającym psem

Każdy zna trope o psach i listonoszach.

Listonosz jest rzekomym śmiertelnym wrogiem psa.

Ci listonosze mają czelność wkraczać na posesję psa, przeszkadzając mu w szczęśliwej drzemce lub zabawie.

Ring – YouTube

Źródło:
Ring – YouTube

“Wykluczając, że twój pies odczuwa ból, można bezpiecznie założyć, że agresja wyrażona w kierunku listonosza wynika ze strachu” – powiedziała Reader’s Digest ekspertka od zwierząt Libby Brittain.

Weterynarz Mark D. Freeman mówi, że psy postrzegają swój dom jako swoje “terytorium” i odczuwają potrzebę ochrony domu przed tymi, którzy wkraczają w ich osobistą przestrzeń.

“Psy mają wrodzoną potrzebę obrony swojego terytorium przed intruzami” – powiedział Freeman.

Tak więc, to dlatego psy szczekają jak szalone, gdy jest ktoś na ich frontowych schodach. Psy mogą nawet zareagować w ten sposób, jeśli zobaczą twojego listonosza na ulicy.

Ring – YouTube

Źródło:
Ring – YouTube

“Spotkanie z przewoźnikiem pocztowym na ulicy jest równie niepokojące” – mówi Freeman. “Pies zareaguje na znajome zapachy i założy, że przewoźnik jest tym samym zagrożeniem, którego doświadczają w domu”

Możliwe jest zaaklimatyzowanie psa do wizyty przewoźnika pocztowego.

“Pomyśl o tym, jak przedstawiłeś swojego psa innym ludziom, aby kojarzyli ich jako przyjaciół i zastosuj to, jeśli to możliwe, do nawiązania relacji z twoim listonoszem”, powiedział Brittain.

Ring – YouTube

Źródło:
Ring – YouTube

Możesz również spróbować zostawić notatkę dla swojego listonosza z imieniem psa, aby mogli odpowiednio zaadresować psa, co może być pocieszające.

Z imieniem takim jak Hulk, to może być łatwe dla listonosza, aby być standoffish, jeśli chodzi o powitanie psa. Hulk lubi dużo szczekać, gdy jego listonosz przychodzi z wizytą. Robi to za każdym razem.

Ring – YouTube

Źródło:
Ring – YouTube

Listonosz podchodzi więc metodycznie i przyjmuje postawę bycia “super chill” z Hulkiem.

Nazywa Hulka “pięknym” pomiędzy mówieniem psu, co ma robić, jak “nie skacz na okno” lub “zostań na dole”

Ale Hulk nigdy nie pozostaje na dole i nie ma zamiaru zabawiać człowieka w mundurze, który przychodzi na jego posesję i mówi mu, co ma robić w swoim własnym domu.

Ring – YouTube

Źródło:
Ring – YouTube

Jednak miły lub chłodny ten listonosz może działać. Więc Hulk po prostu kontynuuje szczekanie i prawdopodobnie nadal będzie to robić.

Nadal ten listonosz kontynuuje swoją powtarzalną pracę dzień w dzień witając Hulka ze spokojem wśród ochronnych krzyków Hulka.

Właścicielka Hulka, Samantha, robiła jakieś szpiegowanie swojego psa i listonosza i nagrała to na swojej kamerze z dzwonkiem do drzwi, którą później zamieściła na YouTube. Ten film został obejrzany ponad 550 000 razy. Była zauroczona sposobem, w jaki listonosz rozmawia z jej psem Hulkiem.

“Powiedział mi, że kocha mojego pięknego psa” – powiedziała Samantha o listonoszu.

Ring – YouTube

Źródło:
Ring – YouTube

Wiele osób podzieliło się w komentarzach swoimi głupimi historiami o własnych psach i ich listonoszu.

“Kiedy byliśmy dog-sitting naszego następnego sąsiada mały pies nasz listonosz śmiał się, kiedy złapał nas z nią. Ona szczekała na niego i też go rozpoznała. To było zabawne” – powiedział jeden z nich.

Sprawdź ten związek psa i listonosza w poniższym wideo.

Proszę podziel sie tym to ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.