Leniwa mama z całych sił przytula swoje “dziecko” po jego utracie -..

Leniwa mama z całych sił przytula swoje “dziecko” po jego utracie -..

Leniwce to wolno poruszające się zwierzęta z biologicznie zaznaczonym uśmiechem, przy czym ten ostatni jest tym, co przyciąga największą uwagę na portalach społecznościowych. Niemniej jednak, nie da się ukryć ich wielkiego instynktu macierzyńskiego.

Można to zaobserwować w lesie w Boliwii, gdzie niektóre zwierzęta ucierpiały w wyniku pożarów, które pochłonęły dużą część lasu leniwca, przez co straciła ona swoje ukochane cielę. Utrata bliskiej osoby może być bardzo trudnym doświadczeniem, także dla zwierząt.

Marco Greminger

Sytuacja ta miała miejsce w mieście Trinidad w Boliwii, a profesjonalistą, który zareagował na wezwanie był lekarz weterynarii Marco Greminger. Dla tego doświadczonego eksperta oddzielenie cielaka od matki może prowadzić do nieszczęśliwego końca. Najwyraźniej dziecko wyślizgnęło się z rąk matki po tym, jak obie się przestraszyły.

Marco Greminger

“Serce matki to najpiękniejsze miejsce dla dziecka”, powiedział specjalista od zwierząt, który był świadkiem ponownego spotkania. Separacja między nimi wynosiła tylko 90 metrów, ale w przypadku leniwców może to być znaczna luka, która wymaga dodatkowej pomocy.

Marco Greminger

Na mediach społecznościowych weterynarz powtórzył swój komentarz z tym dodatkiem:“Serce matki to najpiękniejsze miejsce dla dziecka. W całej przestrzeni wszechświata jest tylko jedno takie serce”. Warto wspomnieć, że oba są w dobrej kondycji i nienaruszone.

Marco Greminger

Obecnie zarówno matka jak i dziecko przebywają w rezerwacie ekologicznym, będąc pod opieką i karmieniem ekspertów od zwierząt.

Marco Greminger

Ale najważniejsze jest to, że są razem dzieląc swoją przestrzeń w bańce miłości.